mix PUBG PUBG Haberleri

PUBG 2023 Partner Takımları Belli Oldu! Temsilcilerimiz Partner Olabildiler Mi?

PUBG 8 PUBG Partner Takım duyurdu! Bunlar Kim?

Sekiz PUBG Partner Takım ve bunların kim olduğu haberimizde! Nasıl seçildiler? Başarıları Ne? Nasıl PUBG Partner Takım olunur?

PUBG ESPORTS 2023 Planlarına Göre Bu Yıl 4 Tane Majör Turnuva Olacak.

VALORANT’dan aşina olduğumuz sistemin benzerine bu yıl PUBG PC geçti. Bu sistemin benzerliklerinin en önemlisi davet. Partner takımlar bu 4 turnuvanın 2’sine direkt davet alacaklar. Bu turnuvaların offline olarak oynanacğını da belirtmek gerekiyor.

PUBG PC’de Partner takım/kulüp olmanın Artıları Nelerdir?

 • PUBG’de eskiden olan ve topluluğun uzun süredir istediği PUBG Espor kozmetiklerinin geti gelmesi. Partnerlere artısı ise bu kozmetikler partner ekiplerin kozmetikleri olucak ve elbette satışlardan pay alacaklar.
 • Turnuva davetleri.
 • Sponsorluk şansları.

Şimdilik bahsedilenler bu kadar olsada PUBG tarafından yayınlanan makalede bu kısım “planlanmış yararlar” olarak geçiyor yani bu kulüplere daha fazla şey sunulduğunu görebiliriz.

Partnerlikler Kalıcı mı ?

Kısaca, hayır. Uzunca bahsetmek gerekirse PUBG Partnerliği bazı oyunların aksine başvuru sistemi ile çalışıyor.
(Geçen yıllarda ise böyle olmadığını PUBG‘nin bir anda partner takımlar duyurduğunu da belirtmek gerekiyor. O dönem BBL ve FUT’ta partner takımlar arasındaydı.)

PGC 2022 oynandıktan sonra yılın belirli dönemlerinde bölgelere ayrı formlar açarak partner olmak isteyen takımların kendileri gelmesini sağladılar. Önümüzdeki yıllarda da sistem aynı şekilde devam edecek gibi görünüyor. Bu başvurularda topluluğun çok şaşırdığı redlerde oldu pek tabii. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için Türkçe makale.

Yani, her yıl başvurular açılıyor başvuruyorsunuz; seçilersiniz Partner Takım/Kulüpsünüz. Başvuruları PUBG esporu ile uzun süredir içli dışlı olan bir ekip inceliyor.

Çokça sorulan “neye göre seçtikleri” sorusu içinse bu grafiği yayınladılar.

PUBG Partner Takım Gereksinimleri
PUBG Partner Takım Gereksinimleri

Bu tabloya bakıldığında DA’nında güçlü bir partner adayı olduğu yorumu kolayca yapılabilir. Bahsedilen gereksinimlerin bir çoğu Digital Athletics’de bulunuyor.

Peki, partner takımlar kimler ?

PUBG Partner Takımlar, Twitter üzerinden yapılan videolu bir paylaşım ile duyuruldu. Videodan önce bazı şeyler sızdırılmış ve hatta konuşulmaya başlanmıştı bile.

Konuşulanların arasında:

 • APAC yani Asya-Pasifik’ten bir takımın olmaması.
  (Bilmeyenler için APAC bölgesinde PUBG esporu gerçekten fazla izlensede APAC takımları majör etkinliklerde büyük başarılar yakalayamıyor. Red için sebep bu gösterilebilir.)
 • New Happy’nin partnerliğe girememesi.
  (Oyuna off-season zamanda Berly ile kulübün kostümleri gelmişti.) (NW içinse red sebebi için belirli dönemlerde gidip gelen disband söylentisi gösterilebilir.)
  (Yayınlanan kriterlerde Governance, Yönetim ve Stability stabilize olmak kelimelerinin yer alması bunu öne çıkarıyor. New Happy için en son Diband konusu PGC 2022 dönemlerinde olmuştu.)
 • Day Trade Gaming, 22 Esports, Tianba, MİTH ( Made in Thailand), 17Gaming, AAA, Buriram United’ın girememesi. Bunlar konuşulmaktan çok red yediklerini duyuran oluşumlardı. Tabi sızanlarda oldu aralarında. (Red sebebpleri içinse bu listedeki APAC takımları hariç kriterleri yerine getirmemek gösterilebilir. Bazıları sahnede yeniler bazıları stabil değiller.)

 

PUBG Partner Takımlar:

17 Gaming – ASIA – Çin

17 Gaming, peek noktasını geçen yıl PGC ve PCS Asia ile görsede 2017’den beri PUBG esporunda yer alan Çin merkezli bir espor kulübü. PUBG’nin en büyük etkinliklerinden olan PGV 2022 ve PCS 7 Asia‘da 2. oldular. Çin Profesyonel ligi olan bizdeki Protality‘e benzeyen PCL‘de de ikinci oldular. Takımın üzerinde ikincilik laneti olduğu söylebilir.

Takımın kadrosu:

 • Sujiu
 • xwudd
 • shou
 • Lilghost
PUBG Partner Takım | 17 Gaming
PUBG Partner Takım | 17 Gaming

Four Angry Men (4AM) – ASIA – Çin

4AM‘de 17 Gaming gibi 2017‘den beri PUBG esporunda yer alan Çin merkezli bir espor kulübü. 2017‘den beri desekde 2020 yılından 2022 yılına kadar 2 yıllık bir boşluklarıda bulunuyor. Seçilmesi tartışmalı olan PUBG Partner Takımlarından birisi. PGC 2022‘ye gelemediler. PCS 7 Asia‘da sonuncu oldular. Geçmişte ise PGIS 2021’de 4. oldular, PGC 2019’da üçüncü oldular. Farklı kadrolar olduğunu eklemek gerekiyor.

Takımın kadrosu:

 • xxLu
 • ZGG01
 • Forever
 • Longz

 

 

PUBG Partner Takım | 4AM
PUBG Partner Takım | 4AM

Faze Clan – EU – Amerika

2017’den beri PUBG esporunda yer alan Faze Clan paylaşılan videoda da Veterans of the scene olarak anılıyor. Bunun sebebi giren ilk kulüplerden olmalarının yanı sıra onlarca birinciliklerinin olması. 2019’da temsilcimiz Digital Athletics’nde yer aldığı PEL’de de oynadılar. 2020 yılında PCS 2 EU’da birinci oldular. 2021’de PGIS’de dokuzuncu oldular, PCS 5 EU’da beşinci oldular. PGC 2022’de dokuzuncu oldullar.

Takımın kadrosu:

PUBG Partner Takım | Faze Clan
PUBG Partner Takım | Faze Clan

GenG – ASIA –  Güney Kore

2017’den beri PUBG Eeporunda yer alan Güney Kore merkezli espor kulübü GenG, paylaşılan videoda Pioneers of the scene olarak anılıyor. Bunun sebebi 2017’de iki ayrı takım ile PUBG esporuna girmeleri. GenG Gold, GenG Black. GenG Black iki yıl yaşayıp ölsede; GenG günümüze kadar gelmeyi başardı. GenG‘de ayrı olarak tartışılan kulüplerden. Yapılan resmi açıklama ile koçları dahil bütün PUBG ekibiyle yolları ayrılan GenG‘nin aktif bir kadro olmadan nasıl seçildiği tartışılıyor. BGP kadrosunu transfer edebileceği söyleniyor. Pio’nun emekliliğinden dönme ihtimalide konuşulanlar arasında.

PUBG Partner Takım | Gen.G
PUBG Partner Takım | Gen.G

Natus Vincere (NAVI) – EMEA – Ukrayna

2018’den beri PUBG esporunda yer alan Ukrayna merkezli espor kulübü NAVI videoda geçen seneye atıf yapılarak Reigning World Champions olarak anılıyor. Geçen yıl PCS 7 EU’da 15. olarak beklenmeyen bir performans sergileyen NAVI ardından PGC 2022 yani Dünya şampiyonasında 1. olarak Dünya şampiyonu olmayı başarmıştı. NAVI geçen yılında partner takımlarındandı.

Takımın kadrosu:

PUBG Partner Takım | NAVI Logo
PUBG Partner Takım | NAVI Logo

SONIQS – NA – Amerika

Amerika merkezli olup NA’da kalan nadir kulüplerden Soniqs 2019’dan beri PUBG esporunda yer alıyor. TGLTN’ın takımı olmasıyla da sıkça biliniyor. Videoda America’s powerhouse olarak anılan takım bir nevi Amerika’daki PUBG esporunun fatihi. 7 turnuvalık PCS turnuva serilerinde 5 tane PCS NA turnuvasında birinciliği bir tane ikincliği bir tane de üçüncülüğü bulunuyor.

PGIS 2021’de de kötü başlayan bir performansı son haftalarda düzeltip Dünya Şampiyonu olmuşlardı. 2022’de ise hayatta kalma aşamasından çıkamayıp turnuvaya final görmeden veda etmişlerdi.

Takımın kadrosu:

Petrichor Road – ASIA – Çin

PeRo 2020 yılından beri PUBG esporunda yer alan bir takım. Tam olarak kulüp olduğunu söylemek doğru olmaz. Efsanelerden WTSG ile aynı yolda ilerleyen bir takım.

Petrichor Road PCS 4 ASIA, PCS 5 ASIA ve PCS 6 ASIA‘da birinci olurken PGC 2022‘yi 20. olarak tamamladı.

Takımın kadrosu:

PUBG Partner Takım | Petrichor Road Logo
PUBG Partner Takım | Petrichor Road Logo

Twisted Minds – EMEA – Suudi Arabistan

2022 yılında PUBG arenasına katılan Twisted Minds kulüpten çok kadrosu sayesinde seçilmişe benziyor. Kulübün ilk turnuvası olan PGC 2022‘yi üçüncü olarak tamamladılar. TM kadrosu, PUBG’nin Rus organizasyonlara yaptırım uygulamasıyla Rus kulüp Virtus Pro‘dan ayrılmıştı ve NLT yani Northern Lights ismiyle yollarına devam ediyordu.
NLT ismi ile PCS 6 EU ve PCS 7 EU‘da ikinci olmayı başaran ekip takım uyumu ile göze çarpıyor.

Takımın kadrosu:

PUBG Partner Takım | Twisted Minds Logo
PUBG Partner Takım | Twisted Minds Logo

 

Bu şekilde seçilen tüm PUBG Partner Takımları derlemiş olduk. Maalesef bu yıl bir Türk kulübü Partner olmayı başaramadı ama yazmızın başında da bahsettiğimiz üzere bu seneye olamayacağımız anlamına gelmiyor.

PUBG Türkiye’de durum: PROTALITY DROPSTARS’da Şampiyon Belli Oldu!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir