mix

Steam 2016 yılbaşı indirimleri başladı: Hangi oyunları almalıyız?

Oyuncular için yazın ardından yılın en önemli ikinci olayı geldi çattı. 4 Ocak Pazartesi akşamına kadar sürecek olan Steam 2016 yılbaşı indirimleri bu akşam itibariyle start aldı.

Bu seneki indirimleri ise diğerlerinden ayıran önemli bir faktör bulunuyor. 2015 kış indirimleriyle birlikte, bundan sonra Steam indirimlerinde Flash Sale denilen kısa süreli yüksek oranlı indirimleri göremeyeceğiz. Yani artık yüzde 90’lara kadar çıkan indirim oranlarına sahip oyunlardan ziyade, iki hafta boyunca -tahminlerimize göre- yüzde 50-60’larda seyreden oranlar üzerinden alışveriş yapacağız. Steam’in kısa zaman önce duyurduğu para iadesi mevzusu ile ilgili olduğu düşünülen bu kararın indirim sürecini ve satışları nasıl etkileyeceğini ise indirimler sona erdikten sonra göreceğiz.

Bununla birlikte 2016 indirimleriyle devreye giren yeni sistemde, her gün keşif kuyruğumuza eklenen oyunları görüntülememizle birlikte üç adet takas kartı kazanıyoruz. Şu an için kartların rozet haricinde nasıl bir işlevi olduğu konusunda ise net bir bilgi yok.

Lafı çok da uzatmadan Steam 2016 yılbaşı indirimlerinde öne çıkan oyunlara geçmek istiyoruz ama önce küçük bir hatırlatmamız var; bu sene flaş indirimler olmayacağı ve tüm oyunlar iki hafta boyunca sabit bir indirim oranıyla satılacağı için kesinlikle acele etmemenizi ve sırf ucuz diye oynamayacağınız oyunları almamanızı öneriyoruz, aman cüzdanınıza dikkat edin.

Şimdi bakalım Steam’in yeni yıl hediyeleri arasında hangi oyunlar öne çıkıyor:

Grand Theft Auto V: Sonunda. Yüzde 40 indirimle 107 TL’ye düşen GTA V, popülerliği ve boyutları düşünüldüğünde ilk etapta indirimlerin parlayan yıldızı gibi görünüyor.

The Witcher 3: Wild Hunt: Bu senenin en merakla beklenen oyunlarından Witcher 3, yüzde 50 indirimle 45 TL fiyata sahip. Serinin ilk oyunları ise yüzde 85 ile 5 TL’nin altında bir fiyata satılıyor. En mantıklı seçenek olarak görünen üçleme paketi ise 50 lira.

Skyrim: Efsanevi oyunun bir o kadar efsanevi olan Legendary Edition’ı yüzde 75 indirim ve 15 TL’lik fiyatıyla göz kırpıyor. Bununla birlikte Elder Scrolls serisinin de güzel indirimler aldığını belirtelim.

Tropico: Karayiplerde diktatörlüğün keyfini sürmemize yardımcı olan serinin tüm oyunları yüzde 75 indirim görürken, son çıkan Tropico 5 15 TL’den satılıyor. Serinin diğer oyunları da 3-8 TL arasından satılıyor.

Killing Floor 2: Son dönemin en keyifli ve en popüler oyunlarından olan Killing Floor 2, yüzde 33 indirimle 33 TL fiyat etiketine sahip.

S.T.A.L.K.E.R: Zamanının en popüler oyunlarından olan STALKER serisi tamamen indirim almış durumda. Serinin son oyunu Call of Pripyat, 15 TL’lik fiyat etiketine sahip.

Civilization: Ünlü seri Sid Meier’s Civilization’ın tüm oyunları yüzde 45 ile 70 arasında indirim görüyor. Geçtiğimiz sene çıkan Beyond Earth, yüzde 60 ile 55 TL’den satılırken, Civilization V’in fiyatı 12 liraya kadar düşmüş durumda.

Call of Duty: Black Ops III: Geçtiğimiz ay çıkan ve serinin en iyilerinden olarak nitelendirilen Black Ops 3, yeniliğine rağmen aldığı yüzde 25 indirimle nispeten sevindirdi diyebiliriz. Normalde 180 TL fiyat etiketine sahip oyun, indirimler süresince 135 TL’den satılacak.

Metal Gear Solid: The Phantom Pain: 2015’in yine çok sayıda olumlu yorum alan oyunlarından The Phantom Pain, yüzde 33 indirim ve 60 TL’lik fiyatıyla değerlendirilebilir.

İndirimlerin hayal kırıklığı şimdilik FM 2016 ve Fallout 4 gibi görünürken, ilk bakışta bizim gözümüze çarpan oyunlar bu şekilde oldu. Sizlerin de teklif önerilerini yorumlara bekliyoruz.

author
5Mid'de admin, başka yerlerde altyazar, genelde eşekherif.

3 Comments

  • Cem Dinçses 29 Aralık 2015

    Güzel de daha çok indirim yapsalar arkadaş senede bir yılbaşı :D

  • Emir Akıncıoğlu 25 Aralık 2015

    Rocket League!

  • Oğuz 23 Aralık 2015

    Dyling Light unutulmuş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir