mix

Steam Controller için ön siparişler başladı

PC platformunda oyun dağıtıcılarının başında gelen Steam, çıtayı yükselterek oyun dünyasında tekel olmayı amaçlıyor. Bu amaç doğrultusunda kendi donanımlarını tasarlama çabasına giren Steam, kasım ayında çıkaracağını söz verdiği donanımlardan Steam Link ve Steam Controller için ön siparişleri almaya başladı. Steam üzerinden yapılan ön siparişlerin şimdilik Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’takı kullanıcılar için geçerli olduğu bildirilirken, ön siparişlerin diğer bölgelerde ne zaman başlayacağı hakkında ise bir açıklama bulunmuyor. Steam’in oyun dünyasını bir üst seviyeye taşımak amacıyla oyuncuların beğenisine sunduğu bu donanımların ikisi de 5o dolar/40 euro’dan satışa sunuldu.

İki yıllık bekleyişin ardından geçtiğimiz aylarda açıklanan Steam Controller, Steam’ın aktardığına göre bildiğimiz oyun kumandalarından biraz farklı bir şekilde işliyor. Bu kumanda, iz topu veya farelerin gördüğü işlevi görerek ekranınızdaki imleci kontrol edebiliyor. Steam’in her ihtiyacı tek bir kumandada karşılamak üzere tasarladığı bu donanımda, yönlendirme işlevi için biri dijital biri analog olmak üzere iki adet birim bulunuyor. Bunlara ek olarak kumandanın arkasında işaret parmağının denk geleceği yerde bulunan bir tuş ve yüzük parmağı ile orta parmağın beraber kullanılmasını gerektirecek büyüklükte başka bir tuş bulunuyor. Ayrıca Steam, bu yenilikçi kumandanın yazı yazma konusunda piyasadaki diğer kumandalara göre oldukça kullanışlı olduğunu dile getiriyor.

Bazı kumandaların sahiplerine Ekim ayında ulaşacağını bildiren Steam, beklenenden önce gönderilecek olan bu kumandaların ardından diğerlerinin Kasım ve Aralık ayında sahipleriyle buluşacağını bildirdi. Steam, bu küçük pazarlama stratejisiyle erkenden ön sipariş veren kullanıcılarına bu kumandayı ilk test edenlerden olma fırsatı sunuyor.

Özellikle Dota 2 olmak üzere her türlü eSpor hayranı, takipçisi, çevirmen, sporsever

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir