Woxic, Eternal Fire'a Geri Döndü! Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri mix

Woxic, Eternal Fire’a Geri Döndü!

Türkiye’nin en iyi Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) oyuncularından biri olan Özgür “woxic” Eker, uzun bir sürenin ardından eski takımı Eternal Fire‘a geri döndüğünü duyurdu. Bu haber, Türk CS:GO topluluğu için büyük bir sürpriz oldu ve birçok hayranı tarafından sevinçle karşılandı.

2022 Kasım ayında kariyerine uluslararası alanda devam etmek istediğini açıklayarak, kendisini yedeğe çeken woxic, Eternal Fire’a ana kadrosuna geri döndü. Kadrosunda yeni planlamaya giden Eternal Fire‘da güncel kadro şu şekilde netleşti.

• XANTARES • Calyx • MAJ3R • Wicadia • Woxic

2019 Sonrası woxic

Woxic, 2019 yılına HellRaisers için kötü başlamış olsa da özellikle ENCE galibiyetinde ulaştığı 1.69 rating ile turnuvanın parlayan yıldızlarından biri oldu. Takımın iyice gitmeyişi sonrası ayrılık sinyalleri veren woxic’in yeni durağı mousesports oldu. Her gün formunu biraz daha geliştiren oyuncu, özellikle Asya Şampiyonasında takımını kelimenin tam anlamıyla “sırtladı”. Turnuvada gösterdiği harika performansla MVP ödülüne layık görüldü ve turnuvadan madalyayla ayrıldı. İzleyen turnuvada da takımıyla gösterdiği etkileyici performans sonucunda EG, fnatic, ve Astralis gibi devleri geride bırakarak ödüle ulaşan ekibin bir parçası oldu.

2019 yılında katıldığı tüm turnuvalarda gösterdiği performansla dünyanın önde gelen AWP oyuncularından biri olduğunu kanıtlayan Özgür, HLTV tarafından 12.liğe layık görülerek listeye iyi bir giriş yaptı. Yer aldığı tüm maçlarda yakaladığı 0.38 round başı AWP killi ile 5.sırada, entry-fraglerin 59.7’sini kazanarak 7. Sırada, round başı killerle 11.sırada, round başı ölümlerle 10.sırada yer aldı.

Asya Şampiyonasında kazandığı MVP ödülünün yanı sıra DreamHack Masters Malmö ve ESL Pro League Sezon 10 Finallerinde de muhteşem bir performans gösterdi. Tüm turnuvalarda ortalamanın oldukça üzerinde bir performans göstermesine rağmen takımıyla büyük bir kupa kazanamamış olsalar da, ona “Tier 2” tanrısı diyenlere, HLTV listesinde 12. Sırada yer alarak gerekli cevabı verdi. Kolumda Türk bayrağı ile sizi gururlandıracağım dedi ve yaptı.

Sonrasında, Cloud9’da istediklerini elde edemeyen oyuncu, yeni kurulan Eternal Fire oluşumunun içinde yer alarak Türk CS:GO topluluğunda büyük heyecan yarattı.

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir