Yılların Eskitemediği Oyun V2 : Gladyatör mix

Yılların Eskitemediği Oyun V2 : Gladyatör

Yılların Eskitemediği Oyun V2 : Gladyatör 2

 

Yılların Eskitemediği oyunların 2.si ile karşınızdayız sevgili oyun severler. Serimizin ilk yazısında “Çağlar Boyu Savaş” oyununu incelemiştik. Düşündük, taşındık, yeni nesil oyunlara gelmeden daha önce hangi oyunu araştırabiliriz diye. Karşımıza birkaç sonuç çıktı. Ufak bir eliminasyon ile yazımızın başrol oyuncusunu bulduk. İşte karşınızda yılların eskitemediği 2. oyunumuz. “Gladyatör 2”.

İlk yazımıza başladığımız cümlelerin benzeri ile başlamak istiyorum. Bazı oyunlar vardır. Ne kadar zaman geçerse geçsin, dönüp baktığınızda veya karşınıza çıktığında bu oyun, istemsizce eliniz gider, açıp oynarsınız. Özellikle 90’lı yılların sonu 2000’lerin başlarında doğan jenerasyon için birçok alternatif vardı bu konuda. Oyun Kuzusu, Kral Oyun, Oyunlar1 ve daha niceleri… Durum böyle olunca sayabileceğimiz yüzlerce oyun çıkıyor karşımıza. Gladyatör 2’de onlardan biri. Çaylar ve kahveler hazırsa, başlayalım! 

Gladyatör 2 , hikaye olarak, bir mahkumun zindandan karşımıza çıkması ile başlıyor. Hikaye dediysek aman aman bir hikaye mevcut değil oyunda. Sadece belirli bir ilerleyiş için gözüken ufak tefek detaylar. Başlangıçtan sonra, tekrar zindana düşmemek için savaşması gereken bir ortam içinde kalıyor karakterimiz. Hikaye başlamadan önce karşınıza çıkan ekranda bunu seçiyorsunuz zaten. Fiziksel özellikler, belirli özelliklerinize verdiğiniz artı güçler, isim gibi detayları belirleyip oyuna giriyorsunuz. 

İlk başta dediğimiz gibi zindandan çıkıp, hayatta kalmaya çalıştığınız müsabakalar ile karşı karşıya kalıyorsunuz. İlk müsabaka, her zaman yendiğiniz npc diyebileceğimiz yaşlı bir amcamız. Bu amcayı da alt ettikten sonra hem deneyim hem de para kazanabileceğiniz diğer maçlara çıkıyorsunuz. Belirli sayıda maça çıktıktan sonra, seviyenize uygun final boss geliyor. Onu da yenerseniz aslında bir üst levela çıkıyorsunuz gibi düşünebilirsiniz. Temel mantık her seferinde aynı devam ediyor. İlk bölümün final bossunu yendikten sonra tekrar maçlara çıkıyorsunuz fakat daha güçlü ve zor rakipler ile. 

      

Oyunun bir farklı kısmı da, kendinizi geliştirebileceğiniz ve donanımsal özelliklere sahip olabileceğiniz köy. Burada farklı farklı şeyler için alışveriş yapabiliyor ve zor rakiplere karşı hazırlanabiliyorsunuz. Örneğin silah veya ok alabiliyor, zırh ve kask alabiliyor ya da farklı özelliklere sahip olan zehirler alabiliyorsunuz.

Temel mantığı ilerletip, rakipleri yenmek ve hayatta kalmak yegane amacımız. Aman ha öleyim demeyin, kaybedersiniz!

Daha önce Gladyatör oynamış mıydınız? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir