YouTube Logosu Araştırma mix

YouTube Türkiye’nin En Çok Aboneye Sahip Kanalları

Her gün milyonlarca kullanıcı ve kanal kazanan YouTube günden güne büyümeye devam ediyor. 5mid.com ekibi olarak sizler için Türkiye’nin en çok aboneye sahip YouTube kanallarını derledik.

Türkiye’nin En Çok Aboneye Sahip YouTube Kanalları

1. netd müzik – 23.6 Milyon Abone


netd müzik, anlaşmalı müzik yapım firmalarından sağladığı, Türkçe pop müzikten alternatif müziğe kadar çeşitli tarzlardaki müzik kliplerinin resmi yayın platformudur. Kanal binlerce müzik ve klip videosuna ev sahipliği yapmaktadır. En popüler videosu ise Aleyna Tilki – Cevapsız Çınlama şarkısının klibidir.

2. BETER BÖCÜK – 21.1 Milyon Abone

BETER BÖCÜK çocuk oyun kanalları arasında gösterilebilir. Beytullah Arslan tarafından yönetilen kanalda birçok farklı tarz YouTube videosu ve shorts görebiliyoruz. BETER BÖCÜK’de Türkçe’nin yanında İngilizce içeriklerde mevcut. En popüler shortsu 192 Milyon görüntülenme buradan ulaşabilirsiniz.

3. Enes Batur – 15.9 Milyon Abone


Uzun bir süre YouTube Türkiye’nin bir numarası olan Enes Batur geçtiğimiz yıllarda ilk basamağı kaybetse de 15,9 milyon abone ile hala zirveye yakın. Geçmişten günümüze YouTube için IRL, oyun, şarkı vb. birçok farklı türde içerik üreten Enes’in en popüler videosu 2019’da çıkardığı Dolunay isimli şarkı.

4. Oyuncak Avı -15.2 Milyon Abone

Oyuncak avı kanalında Öykü, anne ve babası ile genel izleyiciye hitap eden birbirinden eğlenceli ve komik bir o kadar da macera dolu videolar hazırlayıp oyunlar oynarken sizlerin de bizimle eğlenmenizi hedefliyor. Kanalın en popüler videosu 892 milyon görüntülenme ile burada.

5. OYUNCAKOYNUYORUM – 11.2 Milyon Abone

OYUNCAKOYNUYORUM kanalında Masal ve Öykü’nün ailesiyle ürettiği içerikleri görüyoruz. Daha çok çocuklara hitap eden videoların ve shortsların en popüleri 1 milyar görüntüleme ile renk şarkısı.

6. ATV – 10.9 Milyon Abone

ATV televizyon kanalları arasında en fazla aboneye sahip olan kanal konumunda. Yayınlanan dizi ve programların hem tamamı hem de özet hallerini YouTube’da yayınlayan kanal bu şekilde izleyicilerine kolaylık sunuyor. ATV’nin Kırgın Çiçekler dizisine ait en popüler videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

7. skgames – 10.3 Milyon Abone

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu Soner Kara tarafından kurulan skgames Wings of Rider ve Traffic Racer oyunları ile adından söz ettirmişti. YouTube’da çok az sayıda video ile milyonlarca aboneye ulaşan kanal son videosunu 7 yıl önce yüklemesine rağmen halen ilk 10’daki yerini koruyor. En popüler videosu 171 milyon ile Traffic Rider’in oyunun tanıtımı.

8. Orkun Işıtmak – 10.2 Milyon Abone

2007 yılından beri eğlence içerikleri üreten Orkun Işıtmak, YouTube’un en eski isimlerinden. Acılı Ev Turları, Sonradan Görme Serileri, Ölmeden Önce Yapılacak Şeyler serisi gibi yüzlerce farklı seri ile haftada 2 videoyu izleyicileri ile buluşturuyor. Kanalının en popüler videosu şarkıcı Ece Seçkin ile birlikte çektiği YORUMLARLA ŞARKI YAPMAK (Ece Seçkin – Adeyyo.

9. Deli Mi Ne? 8.39 Milyon Abone

Fester Abdü tarafından yönetilen kanal çok çılgın içeriklere ev sahiğliği yapıyor. Genelde arkadaşları ile çeşitli challengeler deneyen Fester Abdü 2017’den beri YouTube’da en çok konuşulan isimleri arasında. Kanalına yüklediği en popüler içeriği aşağıda.

10. CZN Burak – 8.39 Milyon Abone

Instagram ve TikTok’da çektiği videolar ile tüm Dünya’dan adından söz ettiren Türk şef Burak, aynı zamanda YouTube’da aktif olarak kullanıyor. Türkiye’de ve Dünya’da ünlü isimlerle kanalına içerik üreten isim, burada da ününe ün katıyor. Şu anlık en popüler videosu Khaby Lame ile yemek yaptıkları video.

Sony Türkiye’den Çekiliyor mu?

Dijital Platform Togg Trumore Yayımlandı!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir