Overwatch

Immortals, Overwatch takımı satın aldı

League of Legends ve CS:GO takımları ile tanınan Immortals, büyüyen Overwatch sektörüne de adım attı. Birçok girişimcinin desteği ile finanse edilen organizasyon, Sodipop olarak bilinen takımı satın aldı.

Yazın başında bir araya gelen Sodipop ekibi Temmuz ve Ağustos ayındaki turnuvalardan oldukça iyi sonuçlar almıştı. Takım Blizzard’ın düzenleyeceği Overwatch Open turnuvasına katılmak için takımların mücadele ettiği Kuzey Amerika Bölgesel Turnuvası’nda 5.-8. sıralamayı almıştı. Sodipop bu sonuçla ay sonunda düzenlenecek olan ELEAGUE ve FACEIT turnuvalarına katılmaya da hak kazanmıştı.

Takımın alınışını Facebook sayfasından açıklayan Immortals, “Kadromuz kendini adamış, su götürmez mekanik yetenekleri olan, motivasyonu yüksek genç oyunculardan oluşuyor.” ifadelerini kullandı.

Takımın Immortals adı ile katılacağı ilk turnuva olacak olan Overwatch Open’dan önce oyuncular Immortals’ın Santa Monica’daki evinde iki hafta geçirecek ve profesyonel bir menajer ve koçun desteği ile turnuvaya hazırlanacak.

Immortals’ın Overwatch kadrosundaki isimler ise şunlar:

  • Christopher “Grimreality” Schaefer – DPS
  • Brady “Agilities” Giradi – DPS/Flex
  • Athen “Aythen” Zhu – Support
  • Jeremy “Jer” SantaCruz – Support/Flex
  • George “Hyped” Maganzini – Flex
  • David “Nomy” ramirez – Tank
  • Morgan “Kurjun” Daine Pasilis – Coach

Yukarıda da bahsedildiği üzere League of Legends ve CS:GO takımları ile tanınan takım, CS:GO sahnesinde büyük başarılar elde edemese bile League of Legends’ta NA LCS’te adından sıkça söz ettirmişti. 2016 Yaz Mevsimi’nde sadece iki seri kaybeden takım, 2016 Bahar Mevsimi’nde ise sadece bir maç kaybedip rekor kırmıştı. Ne yazık ki takım bu kadar dominant sezonlar geçirmesine rağmen iki defa Riot Games tarafından düzenlenen uluslar arası turnuvalara katılma şansı elde edememişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.