Overwatch Overwatch Haberleri

Overwatch Dünya Şampiyonası duyuruldu

e-Spor dünyasına hızlı bir giriş yapan Blizzard’ın oyunu Overwatch, sahnedeki yerini büyütmeye devam ediyor. Dereceli sistemin gelmesi ve büyük e-Spor kulüplerinin takım kurmasının ardından Blizzard, BlizzCon 2016’da Overwatch Dünya Şampiyonası düzenleneceğini açıkladı.

Üç büyük sunucudan ülke takımlarının mücadele edeceği Overwatch Dünya Şampiyonası, Kasım ayında düzenlenecek olan BlizzCon 2016’da oynanacak. Resmi siteden yapılan açıklama ile turnuvanın detayları belli olurken, sürpriz bir şekilde para ödülünün de olmadığı belirtildi.

Amerika, Avrupa ve Asya-Pasifik sunucularında oynayan oyuncuların katılacağı turnuvada ülke takımları düzenlenecek. Ülke takımları ise topluluk oyları ile seçilen oyunculardan oluşacakken; aday olacak olan oyuncuların oyundaki performansına, topluluktaki tanınırlığına ve yeteneklerine bakılacak. Oylamanın başlangıç tarihi 11 Ağustos olarak açıklandı.

Turnuvaya katılacak toplam takım sayısının 16 olduğunu belirtelim. Amerika sunucusundan 4, Avrupa sunucusundan 8 ve Asya-Pasifik sunucusundan da 8 takım Dünya Şampiyonu olmak için mücadele edecek. Sunuculardan hangi takımların şampiyonaya katılacağı da Eylül ayında başlayacak olan online elemeler ile belirlenecek. Bu elemeler 3 maçlık seri üzerinden oynanacak ve yenilen takım turnuva hayallerine veda edecek. Kasım ayında BlizzCon’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası ise grup aşamasında 3 maçlık seri üzerinden oynanacakken, final karşılaşması 5 maçlık seri üzerinden oynanacak. Turnuvaya katılma şansı olan ülkelerin listesi şöyle:

ow country list

Avrupa sunucusunda bulunan Türkiye’nin de Overwatch Dünya Şampiyonası’na gitme şansının bulunduğunu belirtelim. 4-5 Kasım tarihinde düzenlenecek olan BlizzCon 2016 etkinliği, Blizzard’ın bu açıklaması ile daha da önem kazanmış durumda. Turnuvanın Twitch üzerinden canlı yayınlanması bekleniyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir