Oyun

Söylentiye göre Horizon Zero Dawn, PC için çıkış yapacak!

Guerilla Games tarafından geliştirilen, Şubat 2017’de PlayStation 4’e özel olarak çıkarılan aksiyon rol yapma oyunu Horizon Zero Dawn, söylentilere göre yakın bir tarihte PC için de çıkış yapacak.

Son dönemlerde PlayStation için çıkış yapan oyunların daha sonra PC platformuna da geldiğini görüyoruz. Bu oyunlar kervanına Horizon Zero Dawn da katılacak gibi duruyor. Bu söylentinin çıkış noktası ise ünlü Rus Youtuber Anton Logvinov. Logvinov, paylaştığı videoda oyunun çok yakında PC için duyurulacağını ve Şubat 2020’de çıkış yapacağını belirtiyor.

Oyun dünyasının önemli basın kuruluşlarından biri olan GamesRadar+’ın da videoyu beğenmesi, söylentinin doğru olma ihtimalini biraz daha arttırıyor. Anton Logvinov, daha önce Death Stranding’in de PC için çıkış yapacağını tahmin etmiş ve bu tahmin doğru çıkmıştı. Fakat bunun tam olarak bir tahmin olduğu söylenemez. Çünkü Kojima, bundan 3 yıl önce yaptığı bir röportajda bundan sonra çıkaracağı oyunun PS4’ten sonra PC’ye de gelebileceğini açıkça belirtmişti.

Geçtiğimiz yaz, Quantic Dream’in geliştirdiği Heavy Rain, Beyond: The Two Souls ve Detroit: Become Human oyunlarının PC’ye geleceği duyurulmuştu. Kasım ayında çıkış yapan Death Stranding de bu kervana katılmıştı.

Horizon Zero Dawn, içinde bulundurduğu oyun mekanikleri, atmosferi ve anlattığı hikayesiyle birlikte oyuncular tarafından sevilmiş ve bolca övgü almıştı. Serinin ikinci oyunu ise PlayStation 5 için çıkış yapması bekleniyor. Hal böyleyken ilk oyunun farklı bir platforma gelmesi, oyuncular içerisinde ikinci oyun için de bir beklenti yaratabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.