PUBG Mobile

PUBG Mobile Amerika Ligi ve Dünya Ligi coronavirüs nedeniyle ertelendi

PUBG Mobil Amerika Profesyonel Ligi ve Dünya Ligi, küresel bir sorun haline gelen ve can kaybına sebep olan COVID-19 salgını nedeniyle süresiz olarak ertelendi.

PUBG Mobil geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada konuyu ele aldı: “Oyuncuların, takımların, topluluk taraftarlarının, ortaklarının ve personelinin sağlığı ve güvenliği, PUBG Mobile şirketinin birinci önceliğidir. Coronavirüsün yarattığı tehlikeleri ve riskleri göz ardı edemeyiz. Bu yüzden Amerika Profesyonel Ligi ve Dünya Ligi’ni ikinci bir gelişmeye kadar durdurma kararı aldık. Olayla ilgili gelişmeleri yakından takip edeceğiz. Güncel haberlere sosyal medya kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.”

PUBG Mobil Güney Asya turnuvalarını online ortamda yapmayı planlandığı gibi, Amerika Profesyonel Ligi’ni de çevrimiçi olarak devam ettirmeyi planlıyor. Güney Asya’da yarışan takımların arasındaki uzaklık çok olmadığı için ‘ping’ gibi bir dezavantaj yaşamıyorlar. Ancak bu durum Amerika için aynı olmayacaktır. Güney ve Kuzey kıtaları arasındaki mesafe oldukça fazla. Bu oyuncular için gecikme ve lag gibi problemleri de beraberinde getirecektir. Bu tip karşılaşılabilecek problemlere şirket, en kısa sürede çözüm bulacaktır.

Öte yandan PMPL Güney Asya, 19 Mart’tan itibaren planlandığı gibi devam edecek ve çevrimiçi olarak oynanacak. Başlangıçta 12 Mart’tan itibaren Yeni Delhi, Hindistan’da yapılması gerekiyordu, ancak coronavirüs nedeniyle ertelendi. PUBG Mobil ayrıca taraftarlara, oyunun sosyal medya kanallarında daha fazla bilgi güncelleneceğini garanti etti.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir