PUBG Mobile

PUBG Mobile World Championship detayları belli oldu

PUBG Mobile için 2020 sezonu hızlı başlamış olsa da format ve slot dağılımının nasıl olacağı herkesin merak ettiği bir konuydu. Sonunda turnuva organizasyonu yaptığı açıklama ile zihinlerdeki bu karışıklığı giderdi.

Dünya çapında en yüksek rekabetin gerçekleştiği PUBGM turnuvası hiç şüphesiz PUBG Mobile World Championship oluyor. Ama takımların buraya ulaşması için Doğu ve Batı PUBG Mobile League veya PMWL’de oynaması gerekiyor. PMWL’de oynayabilmek için ise PMPL veya PUBG Mobile Pro League aşamalarını geçmek gerekiyor.

Batı bölgesinde şu anda Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Brezilya ekipleri PMCO maçlarını oynuyor. Takımlar burada PMPL America elemelerine kalmak için mücadele ediyor. Elemeleri ilk altı sırada bitiren takımlar da PMWL West’e katılacak.

Avrupa takımları ise kendi bölgelerinde PMCO maçlarını oynayacak ve PMPL Europe elemelerine katılmak için mücadele edecek. Avrupa elemelerini kazanan takımlar doğrudan PMWL West için slot sahibi olacak. Orta Doğu ve Kuzey Afrika takımları ise PMWL West’te beş slot elde edecek.

Doğu bölgesindeki tek bölgesel PMPL etkinliği plan PMWL East’e beş takım gönderecek. Güney Asya takımları şu anda PMCO maçlarını oynayan Hindistan, Bangladeş ve Nepal liglerinden geliyor. Japonya, Güney Kore, Pakistan ise PMWL East için birer takım gönderecek. Güneydoğu Asya’da ise Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya ve Vietnam liglerinin kazananları, Güney Asya kazananlarıyla birlikte PMWL East için birer slot elde edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir