PUBG Mobile

PUBG MOBILE Pro League, espor takvimine dahil edildi

PUBG, yeni düzenlenen PUBG MOBILE Pro League (PMPL) adlı turnuvayı bu yılın espor takvimine dahil etti. Profesyonel oyuncular ve takımlar için uygun aşamalar ve ek yarışma şansları yaratan PMPL 2020, 14 Şubat’tan itibaren çeşitli ülke ve bölgelerde başlıyor.

PUBGM Pro League Endonezya, Malezya / Singapur, Tayland, Vietnam ve Çin Taipei’nin yanı sıra Güney Asya ve Amerika dahil olmak üzere çeşitli ülkeleri ve bölgeleri içerecek. Ligin başlayışı PUBG MOBILE World League’i (PMWL) takip edecek. Bu çerçevede turnuva, diğer turnuvanın bitişini takip eden Mayıs ve Ekim aylarında oynanacak.

PUBGM Pro League katılımcılarından öne çıkan takımlar, PUBGM World League turnuvasında yarışmaya hak kazanacak. Bu sayede Aralık ayında gerçekleşecek 5 Milyon dolarlık World Championship turnuvasında da rekabet edebilecekler.

Farklı bölgelerde gerçekleşecek PMPL programı şu şekilde olacak:

  • Güneydoğu Asya (Tayland, Endonezya, Malezya / Singapur, Vietnam): 14 Şubat Cuma – 19 Nisan Pazar
  • Çin Taipei: 12 Mart Perşembe – 19 Nisan Pazar
  • Güney Asya: 12 Mart Perşembe – 5 Nisan Pazar
  • Kuzey ve Güney Amerika: Nisan başı – Nisan sonu

Lig, profesyonel oyuncu ve takımlara PUBG MOBILE Pro League 2020’de ve sonrasında düzenlencek turnuvalarda yarışma imkanı sunacak. PMPL SEA, Güneydoğu Asya’da PUBGM tarafından düzenlenen ülke düzeyinde en büyük profesyonel turnuvayı temsil eden Endonezya, Tayland, Vietnam ve Malezya’da gerçekleşecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir