PUBG

PUBG Berlin, Corona virüsü sebebiyle ertelendi

PUBG Şirketi Twitter hesabı üzerinden Corona virüsünün yarattığı tehlike sebebiyle Berlin’de yapılacak PUBG Global Series’i ertelediklerini açıkladı.

PUBG Şirketi, bu yıl planlanan dört Player Unknown’s Battlegrounds espor etkinliği olduğunu açıklamıştı. Ana etkinlik Kasım’da diğerleri ise, Nisan, Temmuz, Ekim’de düzenlenecekti. Şuan dünyanın bir çok yerini etkisi altına alan virüs, etkinliklerin aksamasına yol açtı. Şirket, senenin başında Çin’de de düzenlemeyi planladığı Global Series China‘yı, Corona virüsünün hızla ilerlemesi, kolayca bulaşabilmesi ve insanların sağlığı üzerinde büyük tehlike yaratması sebebiyle iptal etmişti. Geçtiğimiz günlerde PUBG Şirketi, Berlin’de yapılması planlanan etkinliği de ileri bir tarihe çektiğini söyledi. Bu erteleme, diğer tüm etkinliklerin ertelenmesine sebep olabilir.

PUBG yaptığı açıklamada “Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel bir acil durum ilan edilen yeni Corona virüsün yayılmasını aktif olarak izliyor. 2020’de dört PUBG küresel espor etkinliğine ev sahipliği yapma planı değişmedi ve yeni bir etkinliğin ne zaman yapılabileceğine ilişkin seçenekleri aktif olarak araştırıyoruz.” dedi.

Corona virüsünün yayılması ve yarattığı korku; espor olaylarının iptal edilmesine veya ertelemesine neden oldu. Geçen yıl Wuhan’da patlak verdiğinden beri dünya çapında bir endişe haline geldi. Raporlar, Çin’de en az 41.000 kişinin etkilendiği ve ölüm oranının 900’ü geçtiğini belirtti. Bu yüzden, Nintendo Switch’in dağıtımı aksadı. Guangzhou Charge, uygulama tesislerini taşıdı. Çin Overwatch Ligi, League of Legends Çin Ligi ve bir çok etkinlik etkinlik ertelendi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir