Star Wars

Star Wars, Disney Tarafından Kendi ‘What If’ Serisine Sahip Olabilir

Bu “What If…?” serisi, Marvel Sinematik Evreni’nde “Ne olurdu eğer…?” sorusuna yaratıcı yanıtlar sunar ve yer alan olayların alternatif versiyonlarını keşfeden animasyon dizisidir.

Son dönemde Marvel Sinematik Evreni’nin bazı yapımlarının beklenen başarıyı gösterememesi sırasında, Disney Plus’ın “What If…?” dizisi, Marvel Studios’un en yaratıcı ve sevilen projelerinden biri olarak öne çıktı. Bu animasyon antoloji serisi, her bölümünde MCU’nun kritik bir anını farklı bir perspektiften ele alarak, alternatif senaryoları keşfetti. Şimdiye kadar iki sezonu yayınlanan ve üçüncü sezonu sabırsızlıkla beklenen “What If…?” ile yanında bir de “Marvel Zombies” isimli bir yan ürün dizisinin geliştirilmesi söz konusu. Bu strateji, Star Wars gibi gişede zor zamanlar geçiren bir franchise için, Marvel’ın izlediği yolu takip ederek daha az mali risk içeren bir animasyon serisi geliştirmenin akıllıca bir adım olabileceğini gösteriyor.

Padme Karanlık Tarafa Dönseydi?

Padmé Amidala
Padmé Amidala

Daniel Richtman’ın içeriden paylaştığı son dedikodulara göre, Lucasfilm’in de sahibi olan Disney, ‘sonsuz olasılıklar’ fikrini Star Wars evrenine taşıyabilir. Richtman, Star Wars’ın kendi ‘Ya…?’ serisinin şu anda geliştirilmekte olduğunu öne sürüyor. Bu serinin, Star Wars evrenindeki önemli olayları yeniden kurgulayacağı düşünülüyor. Uzun zamandır süper hayranlar, Star Wars için alternatif gerçeklik senaryoları ve ‘What If…?’ tarzı fikirler üretiyorlar. Bu yeni seri, ‘Ya… Padme Karanlık Tarafa Dönseydi?’ gibi konuları ele alabilir.

Eski Karakterler Yeniden Gözükebilir

Star Wars serisinin, her şeyin mükemmel gittiği bir evrende geçen bir bölümüne yaratıcıların ekleyebileceği sürprizler konusunda bir sınırlama yok. Animasyon formatı, yaratıcıların gişe riski almadan büyük fikirleri keşfetmelerine imkan sağlayacak. Animasyon antoloji serisinin Star Wars dizilerine eklenmesinin bir diğer faydası ise, izleyicilere favori karakterleriyle tekrar bağ kurma imkanı sunmasıdır. Son Star Wars filmleri, özellikle devam eden seriler, çoğunlukla yeni karakterler tanıtıp karışık eleştiriler aldı. Çok sayıda hayran, George Lucas’ın orijinal üçlemesindeki ve hatta ‘Star Wars What If…?’ serisindeki karakterleri özleyip, bu karakterlere daha fazla değer veriyor. Bu yeni antoloji dizisi, sevilen karakterlerin yeniden ve farklı bir şekilde sahneye dönüşünü mümkün kılabilir.

Qui-Gon Jinn
Qui-Gon Jinn

Marvel Studios’un ‘What If…?’ serisi gibi, bu potansiyel Star Wars antolojisinin seslendirme kadrosu da yıldızlarla dolu olabilir. Kurt Russel, ‘Skeleton Crew’ dizisinden Jude Law ve hatta anlatıcı olarak Jeffrey Wright gibi ünlü isimlerin yer alması bekleniyor. Eğer Richtman’ın iddiaları doğruysa ve Lucasfilm’in yaratıcıları Marvel’ın stratejisini benimserse, hayranlar ikonik Star Wars karakterlerini günümüzün en yetenekli oyuncularının seslendirmesiyle duyma şansına sahip olabilirler.

Star Wars İzlemek İçin…

Daha Fazla Haber İçin Tıklayın

Star Wars | Az Bilinen Detaylar ve Karakterler

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir