VALORANT Tırmanış Serisi VALORANT VALORANT

VALORANT’ın Yeni Turnuva Sistemi: Tırmanış Serisi

Tırmanış Serisi Başlıyor: Yerel Amatör Takımlar İçin Büyük Fırsat!

VALORANT Tırmanış Serisi ile amatör espor takımları profesyonel arenaya adım atıyor! İşte yeni turnuva yapısı ve detaylar:

Amatör Takımlar İçin Yeni Bir Başlangıç

VALORANT oyuncularına müjde! Amatör takımlar için özel olarak tasarlanmış Tırmanış Serisi, yerel turnuvalarla rekabeti bir üst seviyeye taşıyor. Amatör oyuncuların profesyonel sahneye adım atması için eşsiz bir fırsat sunuyor.

VALORANT Tırmanış Serisi
VALORANT Tırmanış Serisi

VALORANT Tırmanış Serisi’nin Ayrıntıları

Tırmanış Serisi, Split takvimi içerisinde düzenlenecek bağımsız turnuvalardan oluşuyor. Takımlar, bu turnuvalarda başarı göstererek Tırmanış Serisi Puanı kazanacaklar. Her turnuva, farklı klasmanlarda düzenlenecek ve her klasmanda kazanılan puanlar değişiklik gösterecek.

  1. Klasman Turnuvaları: Riot Games tarafından doğrudan düzenlenen haftalık turnuvalar. Bu turnuvalar en yüksek puanı kazandıracak.
  2. 2. ve 3. Klasman Turnuvaları: Riot Games onaylı turnuva organizatörleri, partnerler, influencerlar veya seçili internet kafeler tarafından düzenlenecek. Her turnuva duyurusunda hangi klasmana ait olduğu ve puan kazançları belirtilecek.

Split Formatı ve Ödüller

Tırmanış Serisi’nde Split sonunda en yüksek puana sahip ilk 8 takım, playofflara katılmaya hak kazanacak. Split 1, 20 Haziran – 18 Temmuz tarihleri arasında oynanacak ve 300.000 TL ödül havuzu şu şekilde dağıtılacak:

  • 1. Takım: 100.000 TL
  • 2. Takım: 60.000 TL
  • 3. Takım: 40.000 TL
  • 4. Takım: 30.000 TL
  • 5. Takım: 20.000 TL
  • 6. Takım: 20.000 TL
  • 7. Takım: 15.000 TL
  • 8. Takım: 15.000 TL

VCT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’ne Uzanan Yol

VALORANT Tırmanış Serisi, Premier ile birlikte VCT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’ne katılma fırsatı da sunuyor. Split 1 şampiyonu olan takım, Challengers Türkiye: Birlik Ligi’nin yükselme/düşme turnuvasına katılma hakkı kazanacak.

Katılım ve Daha Fazla Bilgi

Turnuvalara katılım ve daha fazla bilgi için Tırmanış Serisi Discord sunucusuna katılın ve Tırmanış Serisi web sitesini takip edin. Amatör takımlar için büyük bir fırsat olan Tırmanış Serisi’ni kaçırmayın!

VALORANT Tırmanış Serisi 1’in kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir