VALORANT

T1, FPS oyunu Valorant’ın turnuvasını düzenleyecek

T1 gelecek hafta kendi espor oyuncularıyla, Riot Games’in bu yaz çıkarmayı planladığı FPS oyunu Valorant’ın turnuvasını düzenleyecek.

Riot Games bu seneye kart oyunu Legends of Runeterra’dan sonra FPS türündeki Valorant’ı da çıkarmayı planlıyor. Beta sürümünde olan oyun 7 Nisan’da Türkiye, Amerika, Rusya, Kanada ve Avrupa’da oynanmaya başlamıştı. Resmi olarak ise 2020’nin yaz aylarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Şu an oyuna erişim oldukça zor. Geçtiğimiz günlerde tanıtım amaçlı olarak birçok Twitch yayıncısının hesapları aktive edilmişti. Ama siz de bu fırsatı yakalamak istiyorsanız öncelikle Riot Games hesabınızı Twitch’e bağlamanız gerekiyor. Sonra yayıncıları izleyerek hesabınızı aktive etme şansınız olabiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda Riot Games, dünyanın ileri gelen espor organizasyonları ile gizli kapılar ardında görüştüğünün dedikoduları çıkmıştı. Bu dedikodular yerini yeni girişimlere bıraktı. Organizasyonların birkaçı daha beta sürümündeyken takımlarını duyurmaya başlamıştı. Bu takımlardan belki de en çok duyduğumuz T1 da yerini almıştı. Eski profesyonel CS:GO oyuncusu AZK ve takım arkadaşı olarak ise Brax ile anlaşmışlardı. Oyuna oldukça iddialı bir giriş yapmayı planlayan T1, League of Legends’taki başarısını burada da göstermek istediklerini belli etmişlerdi.

Ne zaman turnuvaların başlayacağını düşünmeye başladığımız günlerde ilk adım 100 Theives’den gelmişti. Oldukça ilgi çekici ve heyecanlı anlara sahne olan turnuvanın seyir zevki oldukça yüksekti. Geçtiğimiz günlerde T1, 100T’den ilham alarak kendi Valorant turnuvası düzenleyeceğini duyurdu. Tüm T1 oyuncularının katılacağı turnuva oldukça ilgi çekeceğe benziyor. T1’in düzenleyeceği etkinlik, 16 Nisan tarihinde kendi Twitch kanalları üzerinden canlı yayınlanacak. Takımlar ve oyuncular şu anda netlik kazanmadı. T1, “En sevdiğiniz oyuncular ve içerik üreticilerini izlemek için hazır olun.” dedi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir