League of Legends

Beşiktaş.OHM, SL i-League Turnuvası’na davet edildi

Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki League of Legends popülaritesi git gide artıyor. Dota2 ve CS:GO turnuvalarının düzenlendiği SL i-League’e bu yıl League of Legends da eklendi. Turnuvaya katılacak takımlar ise Rusya, Japonya ve Türkiye liglerinden olacak. Ülkemizden davet edilen takım ise Beşiktaş.OHM oldu.

KMF’de Supermassive’e 3-1 yenilerek ligi 2. olarak bitiren Beşiktaş, Ukrayna’nın Kiev kentinde düzenlenecek SL i-League turnuvasına davet edildi. Playofflar boyunca oldukça iyi bir performans gösteren Beşiktaş, finalde Supermassive karşısında zorlanmış ve istediği oyunu sahaya yansıtamamıştı. Takımın ilk uluslararası tecrübesi niteliğinde olacak olan turnuvaya dört takım katılıyor. LCL’den katılan takımlar Team Empire ve Natus Vincere.CIS iken, LJL’den katılan takım ise Unsold Stuff Gaming olacak.

Bireysel anlamda tüm rollerde yetenekli oyuncuları barından Beşiktaş.OHM için bu turnuva büyük bir önem teşkil ediyor. Yaz Mevsimi başlamadan önce takımın tecrübesini arttıracak bu turnuva, aynı zamanda farklı sunuculardaki takımların oyun tarzını da test etmemizi sağlayacak. Geçtiğimiz hafta düzenlenen IWCI 2016’da gördüğümüz kadarı ile Şampiyonluk Ligi’nin diğer WildCard sunucularından çok daha tecrübeli olduğunu ve daha iyi oynadığı görmüştük. Takımın turnuvadan galibiyetle dönme ihtimali ise oldukça yüksek gözüküyor.

Uluslararası turnuva konusunda oldukça kısıtlı olan League of Legends’ın SL i-League gibi turnuvalara entegre edilmesi ise oldukça büyük bir adım. Turnuvanın ödül havuzu henüz belli olmasa da, CS:GO ve Dota2 turnuvalarının ödül havuzu 200.000$. League of Legends için düşünülen ödül havuzu ise önümüzdeki haftalarda Riot Games tarafından yapılan açıklama ile belirlenecek. EURO 2012 finalinin oynandığı NSC Olimpiyskiy stadında düzenlenecek olan turnuva, 20-22 Mayıs tarihlerinde oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir