League of Legends

Demir Solari’nin Broşu oyundan kaldırılıyor

Destek oyuncularının ve ormancıların vazgeçilmez eşyalarından birisi haline gelen Demir Solari’nin Broşu, Riot Games oyun geliştirici ekibinden Meddler’in yaptığı açıklamaya göre büyük ihtimalle oyundan kaldırılacak. Eşyanın oyundan kaldırılması gerçekleşmese bile eşyanın alan etkili güçlendirilmesi Sezon 7 öncesi oyundan kaldırılacak.

Riot Games’in geliştirici bloğundaki bir konunun altına yorum yapan Meddler, destek oyuncularının öncelikli olarak satın aldığı Demir Solari’nin Broşu hakkında açıklamalar yaptı. Bilindiği üzere eşya havuzu en dar olan rollerden birisi destek pozisyonu. Bununla beraber totem eşyasını aldıktan sonra rakibe bağlı olarak satın alınan defansif eşyaların sayısının da oldukça az olduğunu belirtmek gerekiyor. Soraka, Sona ve yüksek büyü hasarı veren destek şampiyonları dışında tüm şampiyonların aldığı ilk eşyalardan olan Demir Solari’nin Broşu ise birçok oyuncu tarafından “beğenilmiyor” ve tank şampiyonların vazgeçilmezi olmasını dengesiz buluyor.

Bu argüman tamamıyla yanlış olmamakla beraber, eşyanın oyundan tamamıyla kaldırılması da büyük bir hata olacak gibi gözüküyor. Sezon 7 öncesi böyle bir değişiklik deneyeceklerini söyleyen Meddler, eşya kaldırılsa dahi farklı bir büyü direnci eşyasının oyuna getirileceğini de belirtti. Sezon 6’da birkaç defa zayıflatılmasına rağmen hem altın olarak uygun olması, hem de verdiği kalkanın oyunun 20.-30. dakikaları arasında çok değerli olması, Demir Solari’nin Broşu’nu oldukça kıymetli kılıyor.

Eşyanın verdiği alan güçlendirmesi de suikastçi büyücülere karşı oldukça kıymetli. LeBlanc gibi şampiyonlara karşı destek oyuncularının tek çaresi olan eşya, zamanla oyundan kaldırılan diğer eşyalar gibi tarihe karışacak gibi gözüküyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir