League of Legends

EnVyUs Renegades’in LCS’teki yerini satın alıyor

CS:GO takımı ile tanınan Team EnVyUs, League of Legends sahnesine giriyor. Geçtiğimiz günlerde Riot Games tarafından LCS’ten yasaklanan Renegades’in NA LCS’teki yerini satın alan organizasyon, 2016 Yaz Mevsimi’nde LCS’te mücadele edecek.

NA LCS sahnesinde sürprizler bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz gün Riot Games bir açıklama yapmış ve TDK ile Renegades takımının Riot Games’in düzenlediği herhangi bir turnuvaya katılmasını men etmişti. Bu karar sonrası LCS’teki yerini satmak zorunda olan Renegades’in Team EnVyUs ile anlaştığı söyleniyor. 1 milyon doların üzerinde bir rakama anlaşıldığını belirtilirken, resmi sürecin sona yaklaştığı da söylenmekte.

EnVyUs League of Legends takımı kurmakla beraber e-spor organizasyonlarının gerçekleştirileceği bir arena da inşa ediyor. Call of Duty, CS:GO ve Halo alanlarında başarılı takımlara sahip olan EnVyUs’un League of Legends için nasıl bir kadro kuracağı henüz bilinmiyor. Eski Renegades takımından kaç kişinin kadroda olacağı konusunda da bir bilgi bulunmazken, dün itibariyle Renegades’in ormancısı Crumbz takım aradığını açıkladı.

LCS tarihinde ilk defa bir takımın turnuvadan yasaklandığına tanık olmuştuk. Riot Games’in bu konudaki düşünceleri pek değişecek gibi durmasa da, Renegades organizasyonu ile çalışmış tüm oyuncular iddiaların aksi yönünde açıklama yapıyor. Birçok yorumcu REN’e gelen kararı doğru bulsa da, TDK’ya büyük haksızlık yapıldığını düşünüyor.

Bu satışın çok kısa sürede yapıldığı düşünülse de, Renegades ve EnVyUs organizasyonlarının diyaloğa daha önce başladığı notunu da ekleyelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir