League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 1. hafta

Yeni formatı ile başlangıç yapan EU LCS Yaz Mevsimi’nde 1. hafta maçları tamamlandı.

1. Gün

G2 Esports 2 – 0 Origen

Mevsim öncesi birbirinden oyuncu transferi yapan bu iki takımın karşılaşması günün en merakla beklenen maçları arasındaydı. İlk karşılaşma skor anlamında kısır geçerken G2’nun erken oyunda elde ettiği avantajlar takımı öne geçirdi. Orta koridor oyuncusu PerkZ’ün Fizz performansı ilk karşılaşmanın sonucunu doğrudan etkileyen faktörler arasında yer aldı. 35 dakika süren mücadeleyi G2 Esports rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

Serinin ikinci maçı ise müthiş bir heyecana sahne oldu. 50 dakika süren mücadelede Origen toplam skorda rakibini ikiye katlamış olsa da karşılaşmayı kazanamadı. Objektiflere iyi odaklanan G2 ekibi Kadim Ejderha’yı da almayı başararak Origen’in merkezini kuşatmaya başladı. Skorda önde olmasına rağmen rakibinin kuşatmasını bastıramayan Origen daha fazla oyuna tutunamadı ve maçı kaybetti. Böylece G2 Esports takımı Origen’i kayıpsız geçerek lige iyi bir başlangıç yaptı.

FC Schalke 04 2 – 0 Unicorns of Love

Başa baş geçmesi beklenen bu seriye FC Schalke 04’ün ezici üstünlüğü damgasını vurdu. İlk maçta Schalke’ye galibiyeti getiren en büyük etmen koridor oyuncusu Fox’tu. Vladimir tercihi ile şaşırtan oyuncu 8-2-4’lük dominant performansı ile kilit rol oynadı. Unicorns of Love ise yeni kadrosuyla çıktığı ilk maçta büyük bir hayal kırıklığı yarattı. 40 dakika süren mücadelede rakibine ejder dahi vermeyen Schalke takımı rahat bir galibiyet alarak seriyi 1-0’a getirdi.

İkinci karşılaşmada da durum değişmedi ve baskın olan taraf Schalke oldu. 25 dakika süren mücadelede 25 skor almayı başaran ekip rakibi UOL’u tam anlamıyla darmadağın etti. Takımca çok kopuk oynamasının bedelini ağır ödeyen Unicorns of Love ikinci maçta da ezici bir mağlubiyet aldı. Schalke’de ise bireysel performansı ile ön plana çıkan isim 10-2-9’luk Viktor oyunu ile yine Fox oldu.

Fnatic 2 – 0 Giants Gaming

Yellowstar’ın dönmesiyle beklentileri arttıran Fnatic, ligin güçsüz takımlarından Giants Gaming engelini zorlanmadan geçmeyi başardı. Serinin ilk maçında beklendiği gibi oldu ve üstünlüğü yakalayan taraf Fnatic oldu. İyi bir koridor safhası geçiren Rekkles-Yellowstar ikilisi birinci maçın kilit oyuncuları oldu. Üst koridor oyuncusu Gamsu’da 5-0-11’lik performansı ile bir diğer iyi isimdi. 35 dakikanın ardından Fnatic fazla zorlanmadan galip geldi ve 1-0 öne geçti.

Serinin son mücadelesinde farklı bir durum yaşanmadı ve Fnatic yine oyunu domine etti. Seçim ve yasaklama ekranından da metanın güçlü şampiyonlarını alarak ayrılan FNC bu avantajını başarılı bir şekilde kullandı. Sistematik oynayan ekip hataya yer vermeyerek art arda aldığı skorlarla farkı erken dakikalardan açtı. 30. dakikaya geldiğimizde oyunu bitirmeyi başaran Fnatic böylece güçsüz rakibi karşısında hataya yer vermeyerek seriyi 2-0 kazandı.

H2K Gaming 1 – 1 Team Roccat

Yeni bir oluşum içerisinde giren Roccat ekibi ligin iddialı takımlarından H2K karşısında iyi bir takım oyunu ortaya koydu. Birinci karşılaşma hemen hemen eşit geçerken oyun sonlarına doğru Roccat ipleri eline alan taraf oldu. Tecrübeli ormancı Airwaks’in Kindred performansı ilk maçtan akılda kalan konulardan oldu. Eline geçirdiği fırsatı geri tepmeyen Roccat ilk mücadeleyi kazanan taraf oldu.

Diğer maçta daha iyi bir görünüm sergileyen H2K rakibini adeta haritadan sildi ve aldığı mağlubiyeti telafi etti. Roccat için özellikle üst koridora yapılan Nautilus tercihi ikinci maçın kaybedilmesindeki en büyük neden oldu. H2K tarafında ise Jankos ve Ryu ön plana çıkan oyuncular oldu. Erken dakikalardan farkı açmayı başaran H2K iyi oyununu devam ettirip galip gelmeyi başardı.

Splyce 1 – 1 Team Vitality

Kadrosunda değişiklik yapan bir başka takım olan Team Vitality ekibi Splyce karşısında gösterdiği performans ile hayal kırıklığı yarattı. Splyce’da nişancı Kobbe art arda aldığı skorlarla kar topu etkisine yakalanarak Vitality’e zor anlar yaşattı. 28 dakika süren mücadelede toplam 10 skor çıktı ve bunun 9’u Splyce takımına aitti. Çaresiz rakibi karşısında süreyi daha fazla uzatmayan Splyce maçtan galip geldi.

İkinci maçta toparlanan Team Vitality kendisinden beklenen performansı nispeten de olsa vadiye yansıtmayı başardı. Takımın yıldızları Cabochard ve Nukeduck’ın sorumluluklarının bilincinde olarak oynaması da galibiyetin gelmesinde büyük etki etti. 33 dakika süren mücadeleyi iyi bir oyunla kazanan Vitality böylece maçtan galip geldi ve seriyi 1-1 ile noktaladı. Splyce takımı ise gelecek adına umut verdi.

2. Gün

Splyce 1 – 1 Team Roccat

İkinci gün maçları H2K ve Roccat arasındaki karşılaşma ile başladı. Serinin ilk mücadelesinde iki takım da birbirine denk bir performans ortaya koydu. 40 dakika süren maçta çok fazla sayıda skor çıktı ve mücadele iki takım arasında gidip geldi. Roccat’i muazzam Vladimir performansı ile Betsy sırtlarken, Splyce’da Wunder ve Sencux öne çıkan isimler oldu. Nihayetinde kule anlamında avantajlı olan Splyce 40. dakikada rakibinin merkezini kuşattı ve maçı bitirmeyi başardı.

İki takım arasındaki diğer maçta da eşit bir mücadele izledik. Roccat adına bireysel performansı ile ön plana çıkan oyuncu tekrar Betsy oldu. Swain ile devleşen orta koridor oyuncusu 9-3-9 gibi üst düzey oyunu ile takımını galibiyete taşıdı. Splyce ekibinde ise nişancı Kobbe’nin başarılı Ezreal oyunu galibiyet için yeterli olmadı. Roccat ekibi böylece ilk maçtaki mağlubiyetini bir galibiyet alarak kapamış oldu.

Unicorns of Love 2 – 0 Origen

İlk günü galibiyetsiz kapatarak hayal kırıklığı yaratan UOL güçlü rakibi Origen’i 2-0 ile geçti. 28 dakika süren kısa karşılaşmada UOL erken dakikalarda aldığı skorlarla öne geçti. Bu skorlar sonucunda LeBlanc tercihi yapan orta koridor oyuncusu Exileh güç patlamasına hızlı bir şekilde ulaştı. Her dakika farkın giderek açıldığı maçta Origen rakibinin hamlelerine cevap verememeye başladı ve geri çekildi. Disiplini elden bırakmayan UOL güzel oyununu galibiyet ile süsledi ve seriyi 1-0’a getirdi.

İlk maçtaki moralle rüzgarı arkasına alan Unicorns of Love güzel oyununa kaldığı yerden devam etti. Yasaklama seçim ekranında galibyet için ihtiyacı olan şampiyonları alan Roccat ekibi Origen’i ezici bir şekilde mağlup etti. Tekrar LeBlanc seçen Exileh yine oyunu domine eden oyuncu oldu. Origen ikinci maçta xPeke’nin görev almasına rağmen takımca çok kötü bir oyun ortaya koydu. Özellikle de ormancı Amazing’in 1-7-3’lük Kindred performansı hayal kırıklığı yarattı.

G2 Esports 2 – 0 Giants Gaming

İlk günü 2-0 ile kapatan G2 ligin en güçsüz takımlarından Giants karşısında da kayıpsız kazandı. İlk maça hızlı başlayan G2 erken dakikalardan kontrolü eline alarak farkı açmaya başladı. Nişancı Zven’in başarılı Caitlyn oyunu bireysel performanslarda ön plana çıkan oyuncu oldu. Takımca kopuk oynamaya devam eden Giants rakibinin rotasyonlarına cevap veremeyince mağlubiyete engel olamadı. G2 30. dakikada maçı bitirmeyi başardı ve rahat bir galibiyet aldı.

Serinin bir diğer maçında Giants Gaming her ne kadar G2’nun oyununu okumayı başarsa da galibiyet alacak kadar iyi oynayamadı. Yine 30 dakika civarı süren mücadelede Giants’ın yaptığı hatalar maçın kaybedilmesindeki en büyük sebep oldu. İkinci maçta bireysel olarak herhangi bir oyuncu öne çıkmazken G2 bilindik takım oyununu sergileyeme devam etti. Bu galibiyet ile birlikte G2 Esports birinci haftayı kayıpsız kapatmış oldu.

Team Vitality 1 – 1 Fnatic

Günün en merakla beklenen serisinde Team Vitality ve Fnatic takımları karşı karşıya geldi. 50 dakika süren birinci karşılaşma baştan sona kadar eşit geçse de Fnatic seçim ve yasaklama ekranında yaptığı kötü tercihlerin bedelini mağlubiyet ile ödedi. Gamsu’nun üst koridor için tercih ettiği Zac beklendiği gibi sonuç vermeyince planlar Fnatic için geri tepti. Team Vitality adına Koreli nişancı Police’in güzel Ezreal oyunu galibiyette önemli rol oynadı.

İkinci maçta ise tamamen Fnatic’in domine ettiği bir oyun izledik. 25 dakika gibi çok kısa bir süre içerisinde maçı bitirmeyi başaran FNC rakibine sadece 1 skor ve 3 kule verdi. Febiven’in Zed performansı ve ormancı Spirit’in harita üzerinde yapmış olduğu hamleler takımın kusursuza yakın performansının ardından akılda kalan olaylardan oldu. Seri Fnatic’in galibiyetinin ardından 1-1 tamamlanmış oldu.

H2K Gaming 1 – 1 FC Schalke 04

İlk günü 2-0 ile kapatan Schalke 04 dişli rakiplerden H2K Gaming ile mücadele etti. H2K ilk güne göre daha iyi bir görünüm ortaya koydu ve maça çok iyi başladı. Üst koridor üzerinde güzel bir baskı uygulayan H2K’de Odoamne erken oyunda skorları toplayan oyuncu oldu. Makro oyunlarına harita üzerinde devam eden H2K dakika ilerledikçe farkı daha da açtı. 30. dakikaya geldiğimizde ise 16-6 gibi büyük bir skor farkının olduğu maçtan galip geldi.

Serinin ve haftanın son maçı skor anlamında kısır geçerken galip gelen taraf Schalke 04 oldu. Erken ve orta oyunda iki takımda eşit bir mücadele ortaya koysa da oyun sonlarına doğru avantajı elde eden Schalke tek bir doğru takım savaşının ardından maçı kazandı. Takımın yıldızı Fox ise Azir ile çok başarılı bir oyun ortaya koydu ve yine adından söz ettirdi. Schalke’nin galibiyeti ile birlikte seri 1-1 sonuçlandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir