League of Legends

EU LCS 2016 Yaz Mevsimi 2. hafta

EU LCS Yaz Mevsimi’nde 2. hafta maçları tamamlandı.

1. Gün

H2K Gaming 2 – 0 Giants Gaming

Haftanın açılış maçında H2K ve Giants Gaming karşı karşıya geldi. Serinin ilk maçı genel olarak karşılıklı alınan skorlarla geçti. Gaints zaman zaman genel skorda öne geçmeyi başarsa da bunu global görevlere yansıtamadı. İlerleyen dakikalarda kule anlamında önemli bir üstünlük yakalayan H2K ipleri eline alan taraf oldu. Takım savaşı için doğru zamanı kollayan H2K, 40. dakikada maçı bitirmeyi başardı ve 1-0 öne geçti. 7-2-7’lik Ashe performansı ile Freeze maçın yıldızı oldu.

Serinin ikinci karşılaşmasında maça hızlı başlayan taraf H2K oldu. İlk 20 dakika içerisinde art arda aldığı skorlarla öne geçen ekip önemli bir avantaj elde etti. Giants Gaming rakibinin bu hamlelerine az da olsa cevap verdi fakat durumu eşitlemek adına yeterli olmadı. Erken dakikalarda elde ettiği avantajı iyi kullanan H2K maçı daha fazla uzatmayarak 30. dakikada son bir takım savaşının ardından mücadeleyi bitirmeyi başardı. H2K Gaming böylece haftaya kayıpsız başlamış oldu.

Team Vitality 1 – 1 Origen

Günün en merakla beklenen serilerinden biri Team Vitality ve Origen arasındaki karşılaşmaydı. Origen’de xPeke’yi nişancı rolüne geçiş yaparak riskli bir hamle yapmış olsa da gözle görülür bir sorun yaşanmadı. 45 dakika süren birinci maçta galip gelen taraf Team Vitality oldu. Başından sonuna kadar eşit geçen ve git gellerin yaşandığı ilk maçın yıldızı Vitality adına Olaf performansı ile Cabochard oldu. Origen galip gelmeye yaklaşsa da yapmış olduğu ufak hatalar takıma büyük bir engel oldu.

Birinci maçta bekleneni veremeyen Origen ikinci karşılaşmada çok daha iyi bir performans ortaya koydu. Seçim ve yasaklama ekranından daha iyi tercihlerle ayrılmayı başaran Origen rakibine karşı bariz bir üstünlük kurdu. İlk maçtaki küçük hatalara vermeyen takım objektiflere de hakim olan taraf oldu. Bireysel anlamda ormancı Amazing’in 7-2-9’luk Rek’Sai performansı ise galibiyeti getiren önemli faktörlerden oldu.

Fnatic 2 – 0 Unicorns of Love

Rakibi Unicorns of Love karşısında sağlam bir performans sergileyen Fnatic seriyi 2-0 üstün tamamladı. İlk maçın skorunu belirleyen en önemli etmen UOL’da orta koridor oyuncusu Exileh’in Yasuo tercihi oldu. Orta koridor üzerine yoğunlaşan ormancı Spirit, Exileh üzerinde ciddi bir baskı kurdu. Vladimir ile güç patlamasına erkenden ulaşan Febiven ise rakiplerine zorlu anlar yaşattı. 38 dakikanın sonucunda 10k altın farkı yakalayan Fnatic maçı kazanarak 1-0 öne geçti.

Fnatic ilk maçtaki performasının üzerine koyarak ikinci karşılaşmada rakibine deyim yerindeyse nefes aldırmadı. 25 dakika gibi çok kısa sürede maçı bitirmeyi başaran Fnatic’de Rekkles 8-2-1’lik Sivir performansı ile övgüleri topladı. Fnatic böylece fazla zorlanmadığı ve iyi bir oyun ortaya koyduğu seriyi 2-0 kazandı.Yeni kadrosuyla takım olarak iyi bir oyun ortaya koyamayan Unicorns of Love ise bir başka üzücü mağlubiyet daha aldı.

Roccat 1 – 1 G2 Esports

İki takım arasındaki seride galip gelen tarafın G2 olacağı yönünde görüş hakim olsa da seri 1-1 ile sonuçlandı. Birinci maçı başından sonuna kadar domine eden G2 ekibi 30 dakikanın ardından 10k önde olduğu karşılaşmayı galip tamamladı. Roccat erken oyunda iyi bir görünüm sergilese de bunu ilerleyen dakikalarda devam ettiremedi. G2 tarafında ise takımın özellikle alt koridor ikilisi Zven ve Mithy harika bir iş çıkardı. Birinci maçı domine ederek kazanan G2 seride 1-0 öne geçti.

Birinci maçın ardından elde etmiş olduğu moralle G2 ekibinin ikinci karşılaşmadan galip gelmesi bekleniyordu. Maça iyi tutunan Roccat beklentileri boşa çıkardı ve heyecan dozu yüksek ikinci maçtan galip ayrılan taraf oldu. Maçın kaderini belirleyen isim ise 7-2-11 gibi çok başarılı Trundle performansı ile üst koridor oyuncusu Parang oldu. G2 mücadeleyi kazanmaya yakın olsa da rakibine bu fırsatı vermeyen Roccat maçı kazandı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Splyce 2 – 0 Schalke 04

Haftanın bir başka sürprizi ise Splyce ve Schalke 04 serisinde gerçekleşti. Bir önceki hafta harika takım oyunu ortaya koyan Schalke’nin seriyi kazanması en düşük ihtimalle berabere bitmesi bekleniyordu. Çok erken dakikalarda elde ettiği skorlarla kar topuna yakalanan nişancı Kobbe tercih ettiği Caitlyn ile maçı tam anlamıyla taşıdı. Takım savaşlarına Caitlyn’e ulaşmayı başaramayan Schalke ise mağlubiyete engel olamadı.

Günün son mücadelesinde ön plana çıkan isim yine Caitlyn seçimi ile Kobbe oldu. Schalke’nin şampiyonu seçim ve yasaklama ekranında yasaklamaması en büyük handikapı oldu. Kaynaklarını ilk maçta olduğu gibi Kobbe üzerine harcayan Splyce bu hamlesinden yine olumlu sonuçlar aldı. Rakibinin harita rotasyonlarına bir süre sonra cevap vermeyen Schalke tamamen savunmaya geçti ve bir anlamda maçı kaybetmeyi kabullenir hale geldi. 30. dakikada maçı bitiren Splyce seriyi 2-0 galip tamamladı.


2. Gün

G2 Esports 2 – 0 Splyce

G2 ekibi Splyce karşısında iki maçta da ortaya koyduğu sağlam performansın ardından haftayı 2-0 ile kapattı. İlk mücadele skor anlamında biraz kısır geçse de hem global görevler hem de genel skorda önde olan taraf G2 oldu. 37. dakikada rakibinin merkezine girmeyi başaran G2 son takım savaşı sonrası maçı bitirdi. Skor anlamında kısır geçen ilk maçta bireysel performansı ile ön plana çıkan herhangi bir oyuncu bulunmadı.

Seriyi kazanmak adına ikinci maçta çok daha üstün bir oyun sergileyen G2 25 dakikanın ardından maçtan galip ayrıldı. Erken oyunda haritanın hakimi olmayı başaran G2 skorları da erken almaya başladı. Orta koridor oyuncusu PerkZ’ün 10-13’lük Vladimir performansı ise haftanın en iyileri arasına girmesini sağladı. Ayrıca uzun süredir vadide göremediğimiz Irelia’yı seçen Kikis’in de galibiyette önemli payı oldu.

Roccat 2 – 0 Team Vitality 

Geçtiğimiz hafta aldığı kötü sonuçların ardından bu hafta da Roccat’e kaybeden Team Vitality hayal kırıklığı yaşatmaya devam etti. Serinin ilk karşılaşması iki taraf adına da eşit geçerken son kadim ejderha savaşı maçın kaderini belirleyen an oldu. Savaşta iyi pozisyon alan nişancı Steeelback maçın kazanılmasında önemli bir etkiye sahip oldu. 50 dakika süren karşılaşmadan böylece Roccat galip gelmiş oldu.

İkinci maçta çok fazla skor meydana gelmedi ve iki takımda kontrollü hareket etti. Kule anlamında rakibine göre önde olan Roccat hatırı sayılır bir fark yakaladı. Disiplini elden bırakmayan Roccat inhibitörleri de alarak avantajı tamamen eline geçirdi. 30. dakikada Vitality’nin merkezine giren ekip ace yaparak maçı bitirdi. Seriden 2-0 galip ayrılan Roccat ilk gün ucundan kaçırdığı sonuca Team Vitality karşısında ulaşmış oldu.

H2K Gaming 2 – 0 Fnatic

Haftanın en merakla beklenen karşılaşmasında H2K güçlü rakibi Fnatic’i 2-0 ile saf dışı bıraktı. H2K ilk maçta rakibine karşı ezici bir üstünlük sağlayarak 25 dakikada maçtan galip geldi. 25 dakikada rakibine sadece 1 skor veren H2K 11 tane de skor almayı başardı. Nişancı Freeze’in imza şampiyonlarından Draven seçimi ise galibiyette önemli bir rol oynadı. Böylece sonucu en çok merakla beklenen seride H2K 1-0 öne geçti.

Fnatic serinin ikinci maçında varlığını göstermeyi başarsa da galibiyeti getirecek rotasyonları yapamadı. H2K takımına galibiyeti getiren kilit nokta ise Freeze’in ikinci kez yaptığı Draven tercihi oldu. Maçın kırılma anı ise 30. dakikada Fnatic’in baronu almasına rağmen takım savaşını kaybetmesiydi. Bu noktadan sonra ivme H2K tarafına kaydı Fnatic daha fazla maça tutunamadı. 48. dakikada maçı bitirmeyi başaran H2K 2. haftayı kayıpsız kapattı.

Giants Gaming 2 – 0 Unicorns of Love

Ligin en güçsüz takımları arasında gösterilen Giants Gaming çok fazla eleştirilen Unicorns of Love’ı 2-0 yendi. 32 dakika süren mücadelede rakibine sadece 3 skor verip 14 skor almayı başaran Giant Gaming çok temiz bir oyunun ardından seride 1-0 öne geçti. Koreli nişancı S0NSTAR’ın Ashe performansı ise maçtan akılda kalan noktalardan oldu. Unicorns of Love ise çok etkisiz olduğu bir başka maçtan daha mağlup ayrıldı.

Birinci mücadeledeki istikrarlı oyununa devam eden Giants Gaming etkisiz rakibini 30 dakika süren maçta mağlup etti. 15k altın farkı yakalayan Giants ekibi Unicorns of Love’ı genel skorda da ikiye katladı. Bireysel performansı ile ön plana çıkan isimler ise yine nişancı S0NSTAR’ın yanı sıra Azir ile orta koridor oyuncusu Night oldu. Seriyi 2-0 kazanan Giants Gaming gelecek haftalar adına önemli bir galibiyet elde etti.

Origen 1 – 1 Schalke 04

Haftanın son karşılaşmasında Origen ile Schalke 04 takımları mücadele etti. Birinci karşılaşmada etkisizliğinin yanı sıra takımca kopuk oynayan Origen ezici bir mağlubiyet aldı. 35 dakikanın ardından rakibine 10k toplam altın farkı atıp sadece 2 skor veren Schalke 04 ilk maçı kazanan taraf oldu. Origen’de ise 1-5-1’lik skoru ile nişancı rolünde oynayan xPeke çok kötü bir oyun geçirdi.

Origen ikinci maçta toparlanıp daha sağlam bir takım oyunu çıkardı. 45 dakika süren maçta Soaz’ın sürpriz Jax tercihi galibiyeti getiren faktörlerden oldu. Alınan kule sayısında büyük bir fark yalayan Origen kadim ejderhayı da almasıyla birlikte Schalke’nin merkezine girmeyi başardı. Schalke 04 ekibi rakibinin hamlelerini uzun süre savunmayı başarsa da kadim ejderhanın alınmasıyla daha fazla maça tutunamadı. Son takım savaşını kazanan Origen galip geldi ve seriyi 1-1 tamamladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir