League of Legends

Fnatic yeni sezonda kadrosunu büyütmek istiyor

2016 yılını League of Legends açısından hayal kırıklıkları ile geçiren Fnatic, 2017 yılı için kadrosunu büyütmek istiyor. Henüz yedek oyuncu kavramı League of Legends’a beklenildiği gibi oturmamışken, Fnatic menajeri 10 kişilik kadro kurmak istediklerini Twitter üzerinden açıkladı.

2016 sezonunda stabil bir kadro oluşturmakta zorlanan Fnatic, 10 kişilik kadro kurmak istiyor. Quaye’in yaptığı açıklamaya göre takım her  pozisyon için bir yedek oyuncu bulunduracak. Geçtiğimiz yıl sadece üst koridorda Werlyb’i yedek oyuncu bulunduran takımın kimleri transfer edeceği büyük merak konusu.

10 kişilik kadro hem EU hem de NA için pratik olarak uygulanmamış bir sistem. Genellikle büyük eSpor organizasyonları League of Legends için iki takım oluşturup birini Yükselme Ligi’nde oynatmayı tercih ediyor. Geleneksel sporlarda takımlar kadronun hemen hemen yarısı kadar bir yedek oyuncu bulundurmakta. LoL’ün bu sistemi nasıl adapte edeceği ise bilinmiyor. Batı dünyasında iki takım durumu olsa da, Kore ve Çin’de işler çok daha farklı. Bilindiği üzere takımlar “kardeş” takım oluşturuyor ve genellikle antreman maçlarını farklı organizasyonlar ile yapmaktansa kardeş takımları ile yapmayı tercih ediyor. Dünyaca ünlü SK Telecom T1 ve Edward Gaming organizasyonları akla gelen ilk isimler.

Fnatic’in şu an için en büyük problemi League of Legends kadrosu kurmak gibi gözüküyor. Zira Spirit, Werlyb, Gamsu ve Yellowstar’ın takımdan ayrılması ile beraber kadroda sadece takımın iki taşıyıcısı Rekkles ve Febiven bulunuyor. Üst koridor/orman ikilisine yine bir Koreli ikili transfer edecekmiş gibi gözüken Fnatic’in destek seçimi ise çok daha zor olacak. Avrupa’da özellikle eksikliği çekilen roldeki oyuncularını, daha da önemlisi liderlerini kaybetmesi, takıma nasıl bir etki yaratacak hep beraber göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir