League of Legends

Freeze’in takımı belli oluyor

Copenhagen Wolves takımından ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Freeze’in yeni takımı belli oluyor. Avrupa LCS’teki en iyi nişancılar arasında gösterilen oyuncu, kısa bir süre önce nişancı pozisyonuna oyuncu aradığı açıklamasını yapan Team SoloMid ile deneme sürecine girecek.

Copenhagen Wolves ligi son sırada bitirmiş ve Challenger Ligi’ne düşmüştü. Takım genel olarak kötü performans sergilemesine rağmen istikrarlı bir şekilde iyi performans sergileyen oyuncu olan Freeze’i League of Legends seyircileri çok daha iyi bir takımda görmek istiyordu. Bu istek, LCS 2016 Kış Mevsimi’nde gerçekleşecek. Bir çok LCS takımından teklif alan Freeze, kararını TSM’de kılmış gibi gözüküyor. Hesabını Amerika’ya transfer ettikten sonra oraya taşındığını da belirten oyuncu, hayran sayısını arttırmak için İngilizce yayın yapmaya başlayacağını da açıklamıştı.

Freeze’e şu ana kadar teklif götüren takımlar arasında Team Liquid, Team SoloMid, Immortals, Renegades ve Elements bulunuyor. Team Liquid ile CW yönetimi arasında anlaşma olmadığı için bu transfer gerçekleşmezken, oyuncunun Elements tarafından gelen teklife oldukça sıcak baktığı belirtildi. Ne var ki yeni deneyim arayışında olan Freeze, kararını Amerika LCS yönünde verecek gibi duruyor.

Renegades ise bu takımlar arasında en çok maaşı öneren takım olarak öne çıkıyor. Riot Games’in oyunculara verdiği aylık para olan 12.500 dolara ek olarak oyuncuyua 10.000 dolar öneren takımın oyuncunun aklını çelip çelmediği henüz belli değil.

Geçtiğimiz günlerde Bjergsen dahil tüm oyuncularını takımdan gönderen Team SoloMid, Bjergsen’in etrafına bir takım kurmaya kararlı. Freeze ile Bjergsen’in Copenhagen Wolves takımında beraber oynamış olması ise, bu transferin gerçekleşmesi ihtimalini güçlendiriyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir