League of Legends

GAM, ilk maçında TSM’i yenmeyi başardı

flickr.com/lolesports

MSI 2017 gruplarında temsilcimiz SuperMassive’i yenerek kalan Gigabyte Marines, turnuvanın ilk maçında Ön Eleme ikinci turunda 3-2 elendiği Team SoloMid’i yenmeyi başardı. Turnuvanın en zayıf takımı olarak gösterilen GAM, hızlı ve kar topuna dayalı oyunu ile büyük bir sürpriz gerçekleştirdi.

GAM-TSM maçı ilk günün en heyecanla beklenen karşılaşmasıydı. İkinci turda 2-0 öne geçmesine rağmen rakibine elenen GAM, rövanş mücadelesini kazanmayı başardı. Üst koridora yine Gragas’ı seçen GAM’a karşın TSM ise sürpriz bir biçimde orta koridora Lulu, nişancıya ise Twitch tercih etti. Oyunun ilk dakikaları TSM için kabus gibiydi. Takımın üst koridor ısrarı GAM’a iki skor kazandırırken, Levi ve Stark’ın proaktif oyunları GAM’ın erken oyunu domine etmesi ile sonuçlandı.

GAM kusursuz bir erken oyun oynamasına rağmen oyunun orta kısmında aynı başarıyı gösteremedi. Makro oyun konusunda fena olmamasına rağmen takım savaşı başlatma mekaniklerinde sıkıntı yaşayan ve Ahri’ye fazlasıyla bağımlı olan GAM, bu avantajını daha da büyük bir kar topuna dönüştürmekte gecikti. Fakat yine de yavaş ve güvenli bir şekilde haritayı kontrol etmeye başlayan GAM, yine de TSM’e birçok şans verdi. Bu skorlar TSM’e altın konusunda yardımcı olsa da, orta koridordaki Lulu tercihi takımın hasar konusunda problemler yaşamasında yol açtı. Ayrıca “WildTurtle’ı koru” kompozisyonu da oyuncunun birçok defa yakalanmasından ötürü başarısızlıkla sonuçlandı. Gigabyte Marines de böylelikle ikinci turdaki mağlubiyetin intikamını aldı ve turnuvaya galibiyetle başladı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir