League of Legends

HWA mağlubiyet serisini Galakticos karşısında sonlandırdı

Ligin son iki sırasında yer alan HWA ve Galakticos arasındaki karşılaşmada gülen taraf HWA oldu. Takım 5 maçlık mağlubiyet serisini de böylelikle sonlandırdı. 

Üçüncü haftanın ikinci karşılaşmasında galbiyete çok ihtiyacı olan iki takım karşı karşıya geldi. Seçim yasaklama ekranında iki takımın da dengeli bir kompozisyon kurduğunu görsel de HWA’da Jax-üst koridor, Galakticos’ta ise Camille-üst koridor tercihi şaşırttı. Jax üstünden oynayacağı kesinleşen HWA oyunun ilk dakikalarında da bu stratejisini Vadi’ye uyguladı. Trix ilk baskınını Rare’e karşı yaptı ve başarısız olmasına rağmen rakibinin Sıçra’sını almayı başardı. Armut ise bu avantajı birkaç dakika sonra skora dönüştürdü.

HWA genel olarak GAL’dan daha iyi bir şekilde harita rotasyonu gerçekleştirdi, Jax’ı besledi. 21. dakikada fark HWA lehine 7 bindi. Maçın kırılma anlarından birisi ise GAL’ın 22. dakikadaki Baron girişimiydi. Baron’u yemleyen ve hemen savaş başlatan GAL, Zac’in Caitlyn’i harika bir şekild ayıklamasıyla sayı üstünlüğünü de ele geçirdi ve Baron’u aldı. Güçlendirme ile birlikte 3 kule alan ekip, buna karşılık alt koridorda inhibitör kulesini Jax’a feda etmiş oldu. Yine alt koridorda HWA’nın ikinci kulesini almak için zorlayan GAL, hata yaptı ve HWA’yı küçümsedi. HWA da bu hatayı 5 skor alarak değerlendirdi. GAL’ı üssüne kadar kolayan ekip, iki inhibitör açtıktan sonra 27. dakikada maçı tamamladı.

GAL’ın geriye düşmesine rağmen iyi bir geri dönüş gerçekleştirdiğini söylemek gerekiyor. Fakat hem tecrübesizlik hem de çeşitli iletişim problemlerinden dolayı takım sınırlarını çok zorluyor. Öte yandan HWA ise takımın yıldız isimlerinden Armut üstüne ilk defa bir kompozisyon kurdu ve başarılı oldu. Armut’un daha aktif kullanıldığı senaryolarda HWA’nın daha çok galibiyet aldığını izleyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir