League of Legends

Impact Cloud9’a transfer oluyor

NRG takımının üst koridor oyuncusu Impact, büyük ihtimalle Yaz Mevsimi başlamadan Cloud9’a transfer oluyor. 2013 yılında SK Telecom T1 ile Dünya Şampiyonluğu yaşayan oyuncu, 2015 yılında NA LCS’e transfer olmuş ve istikrarlı bir performans göstererek ligin en iyi üst koridor oyuncularından birisi olmuştu.

Amerika LCS’te Yaz Mevsimi transfer dedikoduları başladı. NRG’de üst koridor rolünü üstlenen Impact, Cloud9’dan gelen transfer teklini ciddi olarak düşünüyor. NRG ilk haftalarda oldukça iyi bir performans göstermesine rağmen ligin ikinci yarısında tökezlemiş ve normal sezonu beşinci olarak bitirmişti. Playofflarda Team Liquid ile karşılaşan NRG, rakibinden hiç maç alamayarak 3-0 yenilmiş ve playofflardan elenmişti. NA LCS’e geldiğinden beri tam anlamıyla bir başarı elde edemeyen oyuncunun Cloud9’a transfer olmak istemesi oldukça normal karşılanıyor.

Öte yandan Cloud9 ise lige kötü bir başlangıç yapmasına rağmen sezonu üçüncü bitirmiş ve lig bitiminde Immortals’ı zorlayacak birkaç takımdan birisi olarak gösterilmişti. Çeyrek finalde bu yıl finale kadar yükselen TSM ile karşılaşan ve 3-1 yenilen Cloud9, Impact transferini uzun zamandır düşünmekteydi. Eğer transfer gerçekleşirse organizasyonun elinde iki farklı kadro oluşacak. Impact’in yabancı transfer sayılmasından dolayı orman rolüne Meteos, orta koridorda Jensen ve alt koridorda Sneaky-Hai/Bunny oyuncuları düşünülüyor. Takım için diğer bir alternatif ise Balls-Rush-Jensen-Sneaky-Hai/Bunny şeklinde.

Bilindiği üzere NA LCS Yaz Mevsimi’nde 3 maçlık seri formatına geçiyor. Takımların roller için birden fazla oyuncu bulundurması oldukça mantıklı gözükse de, bir diğer söylenti de Balls-Rush-Hai üçlüsünün bir Yükselme Ligi takımı kuracağı yönünde. Son olarak tüm bu bilgilerin birer söylentiden ibaret olduğunu, oyunculardan ya da organizasyonlardan herhangi bir resmi açıklama gelmediğini belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir