League of Legends

Işınlan büyüsüne büyük bir zayıflatma geliyor

Son zamanlarda her rolde tercih edilebilen Işınlan büyüsü, alacağı zayıflatmalar ile metayı bir kez daha değiştirecek gibi görünüyor.

Gelecek zayıflatma ile birlikte Işınlan’ın bekleme süresi 1 dakika arttırılarak 300 saniyeden 360 saniyeye çıkarılacak. İkinci değişiklik ise büyünün bekleme süresi iadesine geldi. Büyünün iptal edilmesi durumunda 200 saniyeye düşürülen bekleme süresindeki iade bu değişiklik ile kaldırılacak.

Her ne kadar aynı anda büyünün bekleme süresi ve bekleme süresi iadesinde zayıflatmalara gitmek biraz acımasız gözükse de metanın sadece bu büyü üzerine yoğunlaşmasından dolayı değişikliğe gidilmesi gerekiyordu.

Örnek verecek olursak,  şu anki metada ayakta kalmayı başaran az sayıdaki nişancılarda daha önceden Sıçra-Şifa ikilisinin dışına çıkılmazken, koridordaki erken oyunda etkili olan şampiyonlara karşı koymak için üsten erken dönebilmek amacıyla Işınlan tercih ediliyor. Diğer yandan çoğunlukla Işınlan yerine Tutuştur tercih edebilen yukarı koridor şampiyonlarının, yüksek hasara sahip suikastçi ve dövüşçülerinin gelecek zayıflatma ile oyundaki hakimiyetinin artması muhtemel gözüküyor.

Değişikliklerin PBE sunucusundan geçmesi durumunda 18 Temmuz günü yayınlanacak olan 8.14 yamasında uygulanması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir