League of Legends

Kayn ve Kha’Zix, 8.6 yamasında büyük bir güçlendirme alacak

Ormandaki tank şampiyonların popülerliğini azaltmak adına adımlar atan Riot Games, iki güçlü suikastçı Kayn ve Kha’Zix’i önümüzdeki yama güçlendiriyor. 

8.4 yaması yayınlanana kadar ormanda tank şampiyonların hükümdarlığı yer alıyordu. Erken oyunun çok daha önemli olduğu metada hala Sejuani, J4 ve Zac gibi tank şampiyonları görebiliyoruz. Öte yandan Kha’Zix çoktan kendine metada yer edinmiş durumda. Şampiyonun oyunun ilk dakikalarındaki etkinliği, görünmezliği ve rakip taşıyıcıları oyundan düşürme yeteneği hali hazırda oldukça önemli. Aldığı değişiklik ile Kha’Zix, 8.6 yamasında ormandaki en önemli şampiyon haline gelebilir.

Geçtiğimiz gün yayınlanan PBE notlarına göre Kha’Zix’in pasifi Görünmez Tehdit’in AD oranı arttırılıyor. Şu anda %20 olan bu oran, 8.6’da %30’a yükselecek. Bu, Kha’Zix’in ormandaki bire bir çatışmalardaki efektifliğini yüksek oranda arttıracaktır.

Öte yandan Kayn ise Kha’Zix’in ardından League of Legends’taki en popüler ormancı niteliğinde. Erken oyunda zayıf kalan şampiyonun pasifi devreye girdikten sonra takımını tek başına taşıyabiliyor.8.6 yamasındaki ilk değişiklikte ise Kayn artık 10. dakikadan önce çok daha hızlı bir şekilde pasifini doldurabilecek. Bununla birlikte şampiyonun ultisi de güçlendirildi. Davetsiz Misafir’in AD oranı %150’den %165’e yükseltilirken hasarı ise 150/250/350’den 175/275/375’e yükseldi.

Bami’nin Alevi ve Warmog’un Zırhı’na gelen değişiklikler ile hali hazırda tank şampiyonların ormandan yavaş yavaş düştüğünü görüyoruz. Bu iki suikastçı’nın güçlenmesi nişancılar için kötü haber olsa da profesyonel arenadaki orman şampiyon havuzu açısından oldukça iyi bir durum.

3 Yorum

3 Comments

 1. ahmety

  16 Mart 2018 at 12:47

  Riot her zaman orantısız güçlendirme ve zayıflatma yapıyor. Yani Kha’Zix’in pasifi %20’den direk %30 a yükseliyor şunu önce bi %25 yap yamadan sonra hayvan gibi güçlü oluyor sonra tekrar %20’ye çekilmesi gerekiyor. Fevkalade kötü bir sistem.

 2. Alper

  9 Mart 2018 at 01:23

  Son paragrafta ormancı şampiyonların ormandan ormandan yavaş yavaş düştüğünü görüyoruz yazıyor düzeltilmesi gerek.

  • Zafer Zırhlı

   Zafer Zırhlı

   10 Mart 2018 at 14:29

   Teşekkürler Alper, düzelttik.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir