League of Legends

Kindred güncelleniyor

https://korhiper.deviantart.com/

Orman metasında neredeyse iki yıldır kendisine yer bulamayan Kindred, geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre güncelleniyor. 

İlk çıktığı günden itibaren büyük bir popülariteye sahip olan Kindred, aldığı dengelemelerden sonra uzun bir süredir orman rolünde oynanmıyor. Q’nun menzili, pasifinin değişmesi ve genel olarak AD oranlarının düşürülmesi şampiyonu meta dışına itmişti. Son olarak Riot Games pasifini değiştirerek şampiyonu oyun sonunda menzilli bir ormancıya dönüştürmek istemiş fakat bunda da başarılı olamamıştı.

Riot Repertoir’in açıklamarına göre tüm bunlar değişiyor. Şampiyonun mekanikleri tam anlamıyla değişmese de yeteneklerin birbirleriyle olan etkileşimleri ve çalışma şekli güncelleniyor. Buna göre hedeflenen değişiklikler şunlar:

–     İlk planlanan şey Av damgalarının daha kolay bir şekilde elde edilmesi. Bu gerçekleşirken her damga daha az güçlü olacak. Bunu da damgaların daha çok ormandan elde edilmesiyle ulaşılacak. Ayrıca şampiyonlardan elde edilen damgalar da bekleme süresini azaltacak.

–     İkincil olarak W+Q etkileşimi değişecek. Q’nun bekleme süresi şampiyonlara ya da yaratıklara hasar verildiğinde azalacak.

–     W yeteneğinin menzili arttırılacak. Böylelikle Kurt da sadece Q yeteneğinin bekleme süresini azaltmak için kullanılmaktan çıkacak. Koyun-Kurt tematiğine baktığımızda W yeteneğinin bu değişiklikle tam olarak anlam kazanmayacağını fakat güncel durumdan daha iyi olacağını söylemek mümkün.

–     Ayrıca şampiyonun menzili de pasifiyle artmak yerine taban olarak 550 menzille değiştirilecek.

–     Eğer tüm bu değişiklikler güçlüyse birkaç taban değerler ve hasarlar dengelenecek.

Paylaşılan yol haritası bu şekilde. Şampiyonun ne zaman bu değişiklikleri alacağı ise henüz belirsiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir