League of Legends

Latin Amerika Kuzey ve Güney ligleri 2019 yılında birleşiyor

Riot Games, resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Latin Amerika Kuzey ve Latin Amerika Güney liglerini 2019 yılında birleştiriyor. Henüz isimlendirilmemiş bu lig Şili, Santiago merkezli olacak.

Hali hazırda Riot, Şili’de Latin Amerika Güney ve Mexico’da Latin Amerika Kuzey ligleri düzenliyor. Her ligde sekiz takım yer alıyor. Birleştirildiğinde oluşacak ligde de sekiz takım yer alacak. Riot organizasyonların henüz nasıl seçileceği konusunda bir açıklama yapmadı. Ligin formatı ve fikstürü de önümüzdeki günlerde belirlenecek.

Merak edilen şeylerden birisi ise Riot Games’in kuzey ve güney Latin Amerika’daki sunucularının akıbeti. Bu sunucuların aktif olarak devam edeceği, fakat espor dalının birleşeceğini söyleyebiliriz. Brezilya ise kendi liginde mücadele etmeye devam edecek.

Latin Amerika bölgesi ilk olarak 2016 yılında ikiye ayrılmıştı. Liglerin rekabetini, seyirci miktarını ve altyapısını arttırmak amacıyla bu hamle gerçekleştirilirken bugün yapılan açıklamayla Riot Games buna istenilen düzeyde olmasa da ulaşıldığını belirtti.

Prodüksiyon elementlerini, oyuncuları ve takımları bir lokasyona toplayarak Riot Games’in Latin Amerika’daki rekabeti arttırmayı hedeflediğini, takımlar için de daha stabil bir ekonomik altyapı oluşturmak istediğini belirtelim. Bu değişikliğin LAN’da oynayan oyuncuları kötü etkileyeceği, zira takımların NA’deki takımlar ile pingden ötürü antrenman yapamayacağı da konuşuluyor.

Her iki ligden de 2017 Worlds gruplarında mücadele eden takım olmadı. Son olarak Berlin ve Paris’te düzenlenen MSI 2018’de LAS bölgesinden Kaos Latin Gamers, LAN bölgesinden ise Rainbow7 katılmış fakat iki takım da gruplara kalamamıştı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir