League of Legends

LPL 2017 Bahar Mevsimi grupları açıklandı

Kore ile beraber dünyanın en rekabetçi liglerinden birisi olarak gösterilen LPL’in 2017 Bahar Mevsimi grupları açıklandı. 12 takımın bulunduğu ligde iki grup bulunurken, tıpkı EU LCS’te olduğu gibi bir format uygulanıyor.

İki grup halinde oynanan LPL’de A ve B grubunda bulunan takımlar kura ile belirlendi. Daha önce QG Reapers olarak bilinen Newbee ile 2015 yılında Newbee Young olarak bilinen QG Reapers, ironik bir şekilde B grubunda mücadele edecek. Bu iki takım ile beraber B grubunda Edward Gaming, Vici Gaming, Team WE ve Game Talents bulunuyor.

A grubunda ise Worlds 2016 katılımcılarından Royal Never Give Up, I May, Snake Esports, LGD Gaming, Invictus Gaming ve Oh My God bulunuyor.

Gruplara baktığımızda B grubundaki güçlü takımların nispeten daha rahat bir mevsim geçireceğini söylemek mümkün. Öte yandan kadrolarını güçlendiren RNG ve Snake’in bulunduğu B grubu ise çok daha mücadeleli karşılaşmalara sahne olacak gibi duruyor. 2013 ve 2014 yılının efsanevi takımlarından OMG de B grubunda mevsim finallerine kalmak için mücadele edecek.

20 Ocak’ta başlayacağı duyurulan LPL’in bu yıl güç kaybettiğini düşünenlerin sayısı hiç de az değil. Koreli oyuncuların çoğunun LCK’ye dönmesi ile beraber takımların nasıl bir performans sergileyeceği büyük bir merak konusu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir