League of Legends

NA LCS 2016 Yaz Mevsimi 7. hafta

NA LCS 2016 Yaz Mevsimi’nde 7. hafta karşılaşmaları sona ererken, TSM ve Immortals haftayı ikide iki ile tamamlamayı başaran iki ekip oldu.

1. Gün

Immortals 2-1 Counter Logic Gaming

İzlemesi eğlenceli şampiyon tercihlerinin yapıldığı serinin ilk maçına, CLG adına Aurelion Sol seçimiyle Huhi, Jax seçimiyle Darshan ve Bard’ı ile Aphromoo damga vurdu diyebiliriz. Bu üçlünün oyunun başından sonuna kadar ortaya koyduğu etkili performans CLG’yi seride 1-0 öne geçirmeyi başardı. Ancak daha sonraki iki karşılaşmada Immortals toparlanmayı başardı ve oyuncular da bireysel anlamda daha etkili performanslar ortaya koymaya başladı. İkinci maçta son takım savaşında iyi pozisyon almayı başaran Wildturtle maçı takımına getirmiş oldu. Son karşılaşmada muazzam bir Ashe performansı ortaya koymayı başaran başarılı nişancı seride geri dönüş yapıp galip gelmeyi başarmalarında başrolde yer aldı.

Phoenix1 2-1 NRG Esports

Ligin yeni ekibi Phoenix1, ilk maçta rakibini ezici bir oyunla, yalnızca 3 skor vererek mağlup etti ve seride 1-0 öne geçmeyi başardı. İlk maçtaki etkili Malzahar oyununu ikinci maça yansıtmayı başaramayan Pirean, son maçta harikulade bir Azir oyunuyla seriyi takımına getirmeyi başardı. Serinin bir diğer ilgi çekici noktası ise NRG’nin başarılı nişancısı ohq’nun ikinci maçtaki etkileyici bir Twitch performansı ortaya koyması oldu.

2. Gün

Echo Fox 0-2 TSM

37 dakika süren serinin ilk mücadelesini maç sonuna kadar başa baş götürmeyi başaran Echo Fox, son takım savaşında bir türlü pozisyon almayı başaramayıp ayrı ayrı yakalanınca ve Doublelift muazzam bir Sivir performansı ortaya koyunca, seriye 1-0 geride başlamış oldu. 28 dakika süren ve TSM’in ezici üstünlüğüyle kazanmayı  başardığı ikinci maçta en dikkat çeken nokta, Exho Fox’un tüm oyuncuları skor alamadan oyunu tamamlarken, Froggen’ın takımının tüm skorlarını almayı başarıp ve mücadeleyi hiç ölmeden tamamlaması oldu.

NRG Esports 2-0 Team Envy

İlk maçtan özellikle GBM’in iyi performansı ile ezici üstünlük sağlayarak galip almayı başaran NRG Esports, geriye düştüğü ikinci maçtan da son takım savaşında çok iyi oynayarak önde çıktı ve seriden 2-0 ile galibiyetle ayrıldı. Bu maçın ardından, kötü bir sezon geçiren NRG ligdeki dördüncü galibiyetini almayı başarırken, Team Envy yedinci mağlubiyetini almış oldu.

Cloud9 2-1 Apex

İlk maçta oyundaki tüm ejderhaları ve Baron’u almayı başaran Apex, etkileyici bir performans ortaya koyarak seride öne geçmeyi başardı. Ancak daha sonraki maçlarda toparlanmayı başaran Cloud9, tam 61. dakika süren ve mükemmel bir mücadeleye sahne olan ikinci maçta Apex Kadim Ejder’i alırken iki kişilik backdoor ile seride eşitliği sağladı. Apex’in bu maçta yaşadığı moral bozukluğu son maçtaki performanslarını etkileyince, Cloud9 seriden galibiyetle ayrılmayı başardı.

Phoenix1 0-2 Team Liquid

Birinci maçta Kadim Ejder almayı başaran Team Liquid ile takım savaşı yapma hatasına düşen Phoenix1, seriye 1-0 geride başlamış oldu. İkinci maçta da son takım savaşını kazanmayı başaran TL, zaten önde götürdüğü maçtan galibiyetle ayrıldı ve seriyi kazanmış oldu. İki maçta da Vladimir seçiminde bulunan Fenix, seriye damgasını vuran oyuncu oldu ve etkili performansı ile takımına galibiyeti getiren kişi oldu.

3. Gün

Cloud9 1-2 Counter Logic Gaming

Cassiopeia ile Taliyah’ın karşı karşıya geldiği orta koridor eşleşmesinden önde çıkmayı başaran Huhi ile üst koridorda Trundle’a karşı Gnar ile üstünlük kurmayı başaran Darshan, ilk maçtan CLG’nin galibiyetle ayrılmasında büyük rol oynadı. İkinci maçta bu kez Jensen Cassiopeia seçimini yaptı ve o da etkili bir performans ortaya koyarak seriye eşitliği getirdi. 33. dakika süren ve başa baş giden son maçta da son takım savaşını kazanmayı başaran CLG, seriden galibiyetle ayrışmış oldu.

Immortals 2-0 Echo Fox

Pobelter’ın etkili Malzahar performansı ile ilk maçı, yine Pobelter’ın Taliyah ve WildTurtle’ın Ashe oyunuyla ikinci maçı kazanmayı başaran ımmortals, favori olarak çıktığı seriden galibiyetle ayrılmayı başardı. Viktor ve Malzahar seçimleri yapan Froggen ise istediği performansı ortaya koyamayınca, takımının mağlubiyetine engel olamadı.

Team Liquid 0-2 TSM

İlk maçta LeBlanc seçimi yapan Bjergsen, maçı 3-0-1 ile tamamladı ve TSM ilk maçı etkili bir oyun ortaya koyarak kazandı. İkinci maçta da 7-1-7’lik Vladimir performansı çıkaran başarılı orta koridor seriyi takımına getirdi ve TSM çok iyi bir sezon geçirdiği ligde 14. galibiyetini almayı başardı ve namağlupluk unvanını korudu.

Team Envy 2-1 Apex

Üçüncü günün ve haftanın son maçında ligdeki sıralamada Team Envy’ı yakalama şansını değerlendiremeyen Apex, seriden mağlubiyetle ayrılan taraf oldu. Başa baş giden ve 45 dakika süren ilk mücadeleyi kazanmayı başaran Apex, sonraki iki oyunda istediği performansı ortaya koyamayınca seriden mağlubiyetle ayrıldı ve ligdeki dokuzuncu yenilgisini almış oldu. Team Envy ise ligdeki durumunu 7-7’ye getirdi.

na7

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir