League of Legends

P3P eSports, Crossman’i kadrosuna kattı

flickr.com/lolespor

Ligin yeni ekiplerinden P3P eSports, son olarak EURONICS Gaming’de forma giyen orta koridor oyuncusu Burak “Crossman” Salt’ı transfer etti.

Geçtiğimiz yıl kurulan P3P eSports, Yükselme Ligi’ne katıldığı ilk mevsimde amacına ulaşarak Şampiyonluk Ligi’ne çıkmayı başarmıştı. Ardından güçlü bir kadro oluşturmak için kolları sıvayan ekip, önemli transferler yaparak adından söz ettirdi. Geçtiğimiz mevsim Team Turquality’de forma giyen ve gelecek vadeden Shoshin’e orta koridoru teslim eden P3P, ligde geride bıraktığımız iki haftanın ardından bu pozisyona yetenekli oyuncu Crossman’i transfer etti. Daha önce boy gösterdiği birçok turnuvanın yanı sıra, ülkemizde Team AURORA, Team Turquality, SUP TNG ve son olarak da geçtiğimiz sezon Yükselme Ligi’nde Atlas eSports’ta forma giyen genç oyuncu, Avrupa tecrübesine de sahip. Geçtiğimiz haftalarda Almanya’da EURONICS Gaming ile oynayan Crossman, EU CS’e yükselme maçlarında görev almıştı.

Baktığımızda Crossman’in ülkemizde tanınan bir oyuncu ve Şampiyonluk Ligi’nde kendini gösterme şansı yakalamış olması hem kendi, hem de Türk esporu için önemli bir gelişme. İlk olarak Team AURORA ile YL playoff maçlarında Atlas karşısında forma giyen ve Elysion gibi yetenekli bir orta koridor karşısında iyi bir oyun ortaya koyan oyuncu, takımının seriden üstün ayrılmasında büyük pay sahibi olmuştu. Ardından TT’de şans bulan, sonrasında da SuperMassive TNG’nin ŞL’ye yükseldiği sezon orta koridorda yer alan Crossman, oyunuyla beğeni toplamıştı. Almanya doğumlu Türk oyuncunun ligimizde nasıl bir performans göstereceğini hep birlikte göreceğiz.

Öte yandan bu değişiklik Shoshin için oldukça kötü bir haber olarak öne çıkıyor. Büyük takımların yedek olarak istediği fakat oynayabilmek için P3P’e transfer olan genç yeteneğin iki haftanın ardından değiştirilmesi, moral olarak da yıpratıcı bir durum. Dahası bakıldığında P3P’in probleminin orta koridor olmadığı da genel kanıydı. Genç oyuncuya daha fazla şans verilmemesi oldukça üzücü. Fakat takımın hangi gerekçe ile Shoshin’i değiştirdiği de bilinmiyor. Oyuncu ile ilgili ekibin yarın bir açıklama yapacağını ekleyelim. Biz de bunun ardından haberimizi güncelleyeceğiz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. emre

    12 Haziran 2017 at 22:54

    dpye mi yoksa? :D

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir