League of Legends

Rek’sai güncellemesi 7.11 yaması ile oyuna geliyor

Daha önce W ve R yeteneklerinin değişeceği duyurulan Rek’sai, 7.11 yamasında yeni hali ile League of Legends’a geliyor. Duyurulan değişikliklerle beraber şampiyonun yeni ultisinin özelliği de belli oldu.

Orman metasından uzun bir süre düşmeyen ve sağladığı tanklık ile kompozisyonların vazgeçilmezi olan Rek’sai köklü değişiklikler yaşayacak. Tünelleri ile takım savaşlarında taşıyıcıların bulunduğu güvenli bölgeye rahatlıkla erişebilen ve ultisi sayesinde harita baskısını çok iyi kullanabilen şampiyon, artık AD odaklı bir ormancı olacak. Eski Rek’sai tank kasmasına rağmen yine yüksek miktarlarda hasar vurabiliyordu. Fakat şampiyonun AD oranları düşüktü.

Yeni Rek’sai’nin tüm yeteneklerinin daha yüksek AD oranlarına sahip olacağını belirtelim. Şampiyonun en önemli yeteneği olan ve kitle kontrol sağlayan W yeteneği ise artık sadece tek bir rakibi havaya zıplatacak. Bu özellik eskiden şampiyonun yeteneğini kullandığı alandan rakibin uzaklığına bağlı olarak 0.5-1.0 saniye aralığında değişirken, tek hedef 1 saniyeliğine kitle kontrolüne maruz kalacak.

Ormancının harita dolaşmasını sağlayan ve baskınlarda da önemli bir rol oynayan tünellerin bekleme süresi de seviyeye bağlı olarak daha da azalacak. Rek’sai’nin biriktirdiği Öfke artık çok daha hızlı bir şekilde dolaşacak. Şampiyon her yetenekte artık 25 Öfke toplayacak ve 5 saniye yerine 3 saniyede canını toplayacak. Fakat artık Öfke ile toplanan can daha az olacak.

Merakla beklenen yetenek olan Hiçlik Hücumu ise tamamıyla baştan tasarlandı. Kısa menzilli bir yetenek olan Hiçlik Hücumu artık rakibi hasar verdiği zaman “Av” olarak işaretleyecek. Rek’sai Av olarak işaretlediği şampiyona 1500 birim uzaklıktan atlayabilecek ve 100-400 (+1.4 bonus saldırı gücü) + %20-%30 kayıp can kadar hasar verecek. Yeteneğin kullanma süresi 1.1 saniye olacak.

Rek’sai’nin şu haliyle istenilen “AD ormancı” haline başarılı bir şekilde geldiğini belirtelim. Özellikle ultisinin de hasar veriyor oluşu, diğer yeteneklerinin AD bonuslarının arttırılması ve Öfke’nin daha hızlı dolacak oluşu, takım savaşlarında etkili bir “gir-çık” şampiyonuna dönüşmesini sağlayabilir.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir