League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2016 Yaz Mevsimi 3. Hafta 1. Gün

Şampiyonluk Ligi’nde üçüncü hafta karşılaşmaları harika performanslara sahne olurken, en çok merak edilen seri Beşiktaş.OyunHizmetleri ve Supermassive arasındaydı. İki oyuncusunu değiştiren takım Supermassive karşısında çok iyi bir oyun oynayarak üç puanın sahibi olurken, HWA ve Team Aurora da haftayı 2-0 kapatan takımlardandı.

HWA 2-0 Çilekler

Serinin ilk maçında tam anlamıyla bir Trix şovu vardı. Alt koridor ikilisine ilk başarılı baskınını yaptıktan sonra avantajı elde eden ve bunu kartopu yapmak için uğraşan Trix, bu konuda mükemmel bir başarı gösterdi ve HWA’nın zaferinde büyük bir rol oynadı. Alt koridor odaklı geçen maçta takım 10. dakika itibariyle 10k altın farkı yakalarken, Çilekler sadece bir skor alabildi. Trix haritayı tamamıyla domine ederken, Hatrixx ve Marshall da sürekli doğru zamanda reaksiyon gösterdi ve HWA, rakibini 21. dakikada teslim olmaya zorladı. Böylelikle takım seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçında ise üst koridora odaklanan HWA, Irelia’yı kartopu yapmayı başardı ve karşılaşmayı da kazandı. Oyunun ilk dakikasında ilk kanı veren Holyphoenix kötü bir karşılaşma geçirirken, üst koridor oyuncusu Marshall, yine Trix’in harika baskınlarının da yardımıyla koridorunda avantajı yakaladı ve Trundle’a oyunu kabus etti. Tüm koridorlarda rahatça ilerleyen HWA, alt koridorda Marshall’ı feda etse de 23. dakikada baronu almayı başardı. Baronun da yardımıyla dış kuleleri alan HWA, 29. dakikada alt koridordaki inhibitörü de açarak karşılaşmayı kazandı. Son takım savaşında ise Hatrixx, Viktor ile 5’te 5 yaparak güzel bir şekilde oyunu bitirmiş oldu. HWA bu galibiyetle seriyi de 2-0 kazanmış oldu.


Beşiktaş.OyunHizmetleri 2-0 Supermassive

Üst koridor ve ormancısını değiştiren Beşiktaş.OHM serinin ilk maçında Supermassive’e karşı galibiyet almayı başardı. Oyunun ilk dakikalarından itibaren rakibinden daha iyi rotasyon yapan takım, bilindik Beşiktaş agresifliğini sahaya yansıtmaya başlayınca Supermassive’in seçenekleri oldukça azaldı. İlk dakikalarda Ruve-Rogu ikilisinin alt koridordaki kampları, Tracer’ın da bu ikiliye katılmasıyla beraber bu üçlünün bir ölüm mangası olarak haritada dolaşması ve Immortoru’nun güvenli ve iyi oyunu Beşiktaş’a galibiyeti getirdi. Geçtiğimiz haftaki karşılaşmalardan çok daha iyi oynayan takım, iki yeni oyuncu olmasına rağmen çok iyi iletişim kurdu ve takım savaşlarını da harika oynadı. Supermassive’de Thaldrin Gragas ile çok kötü oynarken Beşiktaş’ta imza şampiyonlarından birisi olan Kalista ile oynayan Ruvelius ise maçın kahramanıydı. Üst koridordaki ikinci kuleyi almak isterken fazla ilerleyen Beşiktaş iki skor vermesine rağmen Supermassive’in baronu almasını engelledi ve takım savaşını kazandı. Orta koridordan inhibitörün de açık olmasını fırsat bilen takım, maçı bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçı ise çok daha heyecanlı ve dengeli geçti. Oyun başında minyon sayısında geri düşen Supermassive’de Stomaged harika bir iş yaparak koridorlara yardımcı oldu ve takımının geriye düşmesini engelledi. İlk karşılaşmaya benzer bir kompozisyon kuran Beşiktaş’a karşın Supermassive Cassiopeia gibi ilginç bir seçimde bulundu. Bireysel olarak çok iyi performans gösteren Beşiktaş, takım olarak da savaşlarda harika oynadı. Özellikle Ruvelius ve iScarface ikilisi çok iyi pozisyon alırken, Supermassive’de Thaldrin oyun başını domine etmesine rağmen takım savaşlarında etkisiz kaldı. Cass seçimiyle izleyenleri heyecanlandıran Naru da oyuna iyi başlamasına rağmen takım savaşlarındaki pozisyonu nedeniyle etkisini yitirdi. Beşiktaş geçtiğimiz haftaya nazaran çok daha koordineli bir şekilde oynadı ve iki defa baron ve üstüne Kadim Ejder alarak karşılaşmayı bitirmeyi başardı. Güçlü bir playoff takımı görüntüsü çizen Beşiktaş’ın bu galibiyeti ligin en iyi takımlarından birisi olan Supermassive’e karşı alması ise galibiyeti daha anlamlı kıldı.


Team Aurora 2-0 Oyunfor.Crew

Günün son karşılaşmasının ilk maçını Team Aurora kaznamayı başardı. Oyun başını kötü bir şekilde oynayan Aurora, geriye düşerek Crew’e büyük bir avantaj verdi. Önceliklerini farklı ayarlayan Crew, Maokai’nin Irelia karşısında geri düşmesine izin verirken, avantajını Lucian’ı oynayan Padden üzerinde toplama kararı aldı. Harita üzerinde Crew’ı tek yakalayan ve bu skorları harita görevlerine dönüştüren Aurora geriye düştüğü maçta dengeyi sağlamayı başardı. Yaklaşık 20 dakika boyunca oyun dengede sürerken iki takım da rakibinin hatasını aradı. Büyük hatayı yapan Crew’da baron etrafında yakalanan Padden, Aurora’nın baronu almasını kesinleştirdi. Bu hatayı kartopuna çeviren takım, orta koridordan inhibitör açarak maçı kazanmayı başardı. Crew oldukça dengeli bir oyun sergilemesine rağmen avantajlarını kullanamadı. Padden de DarkSide’a nazaran inanılmaz bir şekilde önde olmasına rağmen genel olarak savaş çıkmadığı için etkisini gösteremedi.

Serinin ikinci karşılaşmasında harika bir yasaklama ekranı geçiren Team Aurora, Olaf seçimi ile Crew’ı haritadan yok etti. Oyunun ilk dakikalarında bireysel bir skor alan Hioss, takım arkadaşlarının da yardımıyla inanılmaz bir kartopu oldu ve Aurora’yı sırtladı. Rakibine sadece iki skor veren Team Aurora, bunun dışında Crew’un herhangi bir harita görevi yapmasına müsade etmedi. Oldukça tek taraflı geçen karşılaşmada baronu çıktığı gibi alan takım, üç inhibitörü de açtı ve karşılaşmayı 23. dakikada bitirerek seriyi 2-0 kazandı.


Haftanın geri kalanının programı şu şekilde:

26 Haziran Pazar

  • Team Turquality-Çilekler 13:00
  • Supermassive-Dark Passage 15:00
  • Oyunfor.Crew-Beşiktaş.OHM 17:00

27 Haziran Pazartesi

  • Team Turquality-Team Aurora 17:00
  • HWA-Dark Passage 19:00
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir