League of Legends

Tayvan Excellence Gaming Cup bu yıl Türkiye’de oynanacak

Tayvan’da üniversite öğrencilerinin katıldığı ve her yıl farklı bir ülkede gerçekleşen Tayvan Excellence Gaming Cup’ın ilk adresi, bu yıl Türkiye olacak. 

Tayvan Ticaret Merkezi ve Dış Ticaret Bürosu MOEA’nın düzenlediği turnuva, ESL Türkiye’nin iş birliği ile 20 Nisanda başlayacak. Tüm üniversite öğrencilerinin katılımının ücretsiz olduğu turnuvaya kayıtlar ise 1 Nisan tarihinde başladı. 20 Nisan’a kadar oyuncuların takımları ile başvuru yapabileceği turnuva, online elemelerin ardından 10 Mayıs günü finale kalan 8 takımın mücadelesi ile sonlanacak.

Ödül havuzunun 20.000 lira olduğu turnuvada oyuncular aynı zamanda turnuvanın sponsorları olan ASUS, FSP, Gigabyte, INWIN, MSI, Thermaltake ve Transcend gibi markaların ürünlerini de kazanma şansına sahipler. Başvurular ise online olarak http://www.taiwanexcellencegamingcup.com/ adresinden yapılabilir. 10 Mayıs’ta offline olarak düzenlenecek turnuvanın yapılacağı adres ise İstanbul’daki Yapı Endüstri Merkezi. Bir çok turnuvada olduğu gibi bu turnuva da tek maç üzerinden oynanacak.

Uluslararası Wild Card Turnuvası’nın Türkiye’de yapılacağının duyurulmasından sonra, ESL’in böyle bir girişimde bulunması, biz Türk League of Legends severler için mutluluk verici bir haber. Umuyoruz ki ilerideki aylarda ülkemizde daha çok uluslararası turnuva görme şansına sahip oluruz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Tolga

    7 Mayıs 2015 at 23:02

    Bu gibi turnuvalar inşallah çoğalır ve ülkemizde bu organizasyonlarla daha gelişecek bu organizasyonu yapanlara şimdiden çok teşekkür ederim

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir