League of LegendsŞampiyonlarSavaşçıTank

Warwick

Warwick, ormancı olmak için doğmuş, harika can çalma özelliklerine sahip, vahşi ortamın saygı duyulan iri kurtu, savaşçı ve tank rolünde bir şampiyondur. Düşmanlarına vahşetle attığı her pençe ona dehşetle geri dönen bir iyileşme sağlar.

Kan Avcısı

Warwick bir zamanlar, en korkunç bilimsel araştırmalar için insan denek bulabilme becerisinden dolayı saygı gören bir adamdı. Hırsı fiziksel sınırlarını aştığında, durdurulamaz bir insan avcısına dönüşmek için tehlikeli bir iksir içti. Ama yeni gücünün ağır bir bedeli vardı.

Warwick değişiminden önce, Zaun’da insan denekler bulan bir ”tedarikçi” olarak çalışıyordu. Kurnazca yöntemleri ve acımasızlığa varan kararlılığıyla ünlüydü. İnsanlar ona korku ve saygı karışımı bir temkinle yaklaşırdı. Ünü arttıkça, gelen talepler de arttı. Müşterileri hem daha ender ve tehlikeli örnekler ısmarlıyor, hem de daha çabuk getirilmelerini istiyordu. Warwick’in talepleri karşılayabilmek için sınırlı insan vücudunu aşan bir güce ihtiyacı vardı. Eski dostu Singed, ona çok güçlü bir formül geliştirdi. Yapmak için gereken malzemelerden üçü çok önemliydi: Gölge Adalar gümüşü, Balefire dev kurt dişi ve ilahi bir varlığın kanı. Warwick ilk ikisini kolayca buldu ama, üçüncüsü çok daha zor olacağa benziyordu. Yıldızların çocuğu olduğuna inanılan Soraka adında bir yaratığı tuzağa düşürmek için Ionia’ya gitti; ama Soraka planını fark edip onu güçlü büyüleriyle kovaladı. Bu başarısızlığı kaldıramayan Warwick, Singed’in yanına sakat ve hiddet dolu bir halde döndü. Kimyagerin henüz bitirmediği iksiri istedi. Singed iksiri içerse ne olacağını bilemediğini söyleyerek onu uyardı. Warwick arkadaşının uyarısına kulak asmadı. İksir onu hem kurt hem insan bir canlıya çevirdi, ham kuvvet ve daha keskin duyular verdi. Çok memnun kalan Warwick, hemen yeni gücünü sınamaya başladı. İçgüdüleri gün geçtikçe keskinleşti ama insan tarafı da bir o kadar köreldi. Kontrolünü yitirdiğini hissedebiliyordu: Avını hep ele geçirebildiği halde, canlı getirmeyi genellikle beceremiyordu. Şimdi, zihni hayvansı içgüdülere tamamen teslim olmadan önce dönüşümünü stabilize edebilmek için Soraka’nın kanını almaya çalışıyor. Bunu da ”İçimizdeki canavar sonunda hepimizi ele geçirir.” Diyerek belirtiyor Warwick.

Yetenekler

Ebedi Susuzluk
Ebedi Susuzluk

Warwick’in her saldırısı onu iyileştirir. Aynı hedefe yaptığı her başarılı saldırı Warwick’in daha fazla can çalmasını sağlar.

Açlık Saldırısı

Açlık Saldırısı

Bedel: 70/80/90/100/110 Mana

Menzil: 400

Bekleme Süresi: 10/9/8/7/6

Büyü hasar: 75/125/175/225/275 (+100% Yetenek Gücü) ya da hedefin azami canının %8/10/12/14/16 (+100% Yetenek Gücü) kadarı değerlerinden büyük olanı

Warwick rakip birimden bir ısırık alarak iyileşir.

Bir rakibe vurarak, büyü hasarı verir (canavarlara karşı sadece sayı hasarı verebilir) ve Warwick’i, verilen hasarın %80 kadarına eşit değerde iyileştirir.

Avcının Çağrısı

avcının çağrısı

Bedel: 35 Mana

Menzil: 1250

Bekleme Süresi: 24/22/20/18/16

Warwick yakınındaki bütün dost şampiyonlara ilham verecek şekilde ulur; Warwick’in Saldırı Hızı 10 saniyeliğine %40/50/60/70/80, yakındaki dost şampiyonların Saldırı Hızları da bu miktarın yarısı kadar artar.

Kan Kokusu

Kan Kokusu

Bedel: Bedelsiz

Menzil: 1600

Warwick pasif olarak çevresinde zayıf düşen rakip şampiyonları sezer. Kan Kokusu, hiddete kapılarak inanılmaz hızda hareket etmesini sağlar.

Aç/Kapa: Warwick 1500/2300/3100/3900/4700 mesafedeki, %50 Canın altındaki rakip şampiyonların varlığını sezer. Can değeri düşük bir rakibi sezdiğinde, görünmez değilse rakibi açığa çıkarır ve %20/25/30/35/40 Hareket Hızı kazanır.

Sonsuz Şiddet

sonsuz şiddet

Bedel: 100/125/150 Mana

Menzil: 700

Bekleme Süresi: 110/90/70

Büyü Hasarı: 250/335/420 (+200% ek Saldırı Gücü)

Warwick bir rakip şampiyonun önüne atılır ve 1.8 saniyeliğine onu sindirir. Warwick bu süre boyunca kurbanına 5 defa saldırarak, büyü hasarı verir. (5 defa vuruş etkisi tetikler) Warwick bu sırada %30 Can Çalma kazanır.Berk Meydanlı

Berk Meydanlı