League of Legends

Worlds 2017’ye ev sahipliği yapacak stadyumlar

Bu yıl Çin’de düzenlenecek olan League of Legends 2017 Dünya Şampiyona’sında kullanılacak stadyumları sizler için inceledik.

Espor dünyası akıl almaz bir şekilde büyümeye devam ediyor. Sahnenin en büyük etkinliklerinden biri olan Worlds’e ev sahipliği yapan ülkeler, oldukça rağbet gören bu organizasyonu ellerinden geldiğince iyi bir şekilde düzenlemeye çalışıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda stadyumlarda oynanan final karşılaşmaları, dünyaca ünlü grupların maç öncesi konserleri ve inanılmaz saha içi gösteriler izleyicileri tatmin etmeyi başarmıştı. Turnuva bu yıl Çin’de düzenlenecek. Grup aşaması, çeyrek final, yarı final ve büyük final karşılaşmaları olmak üzere dört ayrı yerde düzenlenecek olan Worlds’e ev sahipliği yapacak stadyumları sizler için inceledik.

Grup aşaması: Wuhan Kapalı Spor Salonu

Grup aşamasının düzenleneceği Wuhan şehrindeki Wuhan Sports Center, kapalı spor salonuyla takımları ağırlayacak. 13 bin kişilik salonda genelde voleybol, basketbol ve masa tenisi müsabakaları oynanıyor. Oldukça büyük bir kompleks olan Wuhan Sports Center’ın kendine ait uçsuz yeşil alanları dikkat çekiyor.

Çeyrek finaller: Guangzhou Gymnasium

Guangzhou hükümetini ait Guangzhou Gymnasium, turnuvada çeyrek finallere ev sahipliği yapacak. 2001 yılında açılan salon, 10 bin kişi kapasiteli.

Yarı finaller: Shanghai Oriental Sports Center

Dış mimarisinin güzelliğiyle dikkat çeken Shanghai Oriental Sports Center, havuzları, açık ve kapalı salonlarıyla oldukça büyük bir kompleks. Indoor Stadium adlı salonuyla yarı finallere ev sahipliği yapacak olan stadyumun kapasitesi 18 bin.

Final: Pekin Ulusal Stadyumu

Sırada final serisinin oynanacağı o muazzam stadyum var. 2008 Olimiyatları için insa edilen ve dünyanın en büyük stadyumlarından biri olan Pekin Ulusal Stadyumu, tam 80 bin kişi kapasiteli. Esporun nerelere geldiğini sadece final serisinin burada oynanacağına bakarak bile anlayabiliriz. Olayın ne kadar büyük olduğunu futbolla kıyaslayarak anlatmak istersek, 2014 Dünya Kupası Final karşılaşmasının Maracana Stadı’nda yine 80 bin kişi karşısında oynandığını söylememiz yeterli olur.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir