Overwatch

Overwatch’un yeni haritası Oasis oyundaki yerini aldı

Geçtiğimiz senenin en çok konuşulan oyunu Overwatch, son güncelleme ile bir süredir beklenen yeni haritasına kavuştu.Geçtiğimiz Blizzcon’da duyurduğu zaman haritanın 2017’nin başında oyuna ekleneceği sözünü veren Blizzard, önceki gün PC, PlayStation 4 ve Xbox One güncellemeleri ile Oasis’i yayına aldı.

Haritaya ilk baktığımızda, “vaha” anlamına gelen Oasis’in ne kadar doğru bir isim tercihi olduğu da anlaşılıyor. Overwatch’un Arap Çölü’nde yükselen ve dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Oasis’te oyuncuların çevre ile etkileşimi ve pozisyon alma yetenekleri oldukça büyük önem taşıyacak. Palmiye ağaçlarıyla dolu şehrin yollarında durmaksızın süzülerek geçen, hatta uçan arabalar ile en ufak bir temas da oyuncuları öldürecek.

Aynı Nepal, Lijiang Tower ve Ilios gibi, Oasis de her biri ayrı capture noktalarına sahip üç bölgeden oluşan bir kontrol haritası olarak oynanacak. Bu bölgelerden ilki olan Garden, mükemmel görünmesinin yanında ani saldırılar için çok sayıda geçit ile haritayı yüksekten gören alanlar sağlıyor. Zıplama alanlarına sahip City Center daha dikey bir oynayışı mecbur kılarken, University bölgesinde yerin altına inilmesi gerekecek. İki takım da yer altındaki tünel sistemiyle capture noktalarına ulaşabilmesine rağmen, yer altındayken bölgeyi almak mümkün olmayacak.

Bugüne kadar test sunucusunda oynanabilen harita, konsol ve PC oyuncularının hizmetine sunulmuş durumda.

 

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir