5mid AI Web3 & Play2Earn

Sam Altman OpenAI’ye CEO Olarak dönüyor!

Sam Altman OpenAI’ye Geri Dönecek: Neler Oluyor?

Devrilen OpenAI kurucusu Sam Altman, yeni yönetim kurulu altında CEO olarak şirketi yönetmek üzere geri dönecek.

Tuhaf bir tersine dönüş dramasında, önde gelen üretken yapay zeka girişiminin kurucu ortağı, şirketten çıkarıldıktan günler sonra şirkete yeniden katılacak. Çarşamba günü X’te (Twitter) yayınlanan bir gönderiye göre şirket, “Sam’in yeni bir başlangıç kuruluyla OpenAI’ye CEO olarak dönmesi konusunda prensipte bir anlaşmaya vardığını” doğruladı.

İlk kurul, Salesforce’un eski eş CEO’su Bret Taylor tarafından yönetilecek. Diğer direktörler arasında eski ABD Hazine Bakanı Larry Summers ve mevcut üye Adam D’Angelo yer alıyor. (Gönderide “Ayrıntıları çözmek için işbirliği yapıyoruz” yazıyordu.)

Altman, CEO olarak konumunu zayıflatan alışılmadık şirket yapısının ardından 17 Kasım’da OpenAI’den ayrıldı. Ancak yapay zeka girişimcisi kısa süre sonra yazılım devi Microsoft’a katıldı.

Sam Altman, ayrı bir gönderisinde OpenAI’ye yeniden katılmayı ve Microsoft ile güçlü bir ortaklık kurmayı sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

“OpenAI’yi seviyorum ve son birkaç günde yaptığım her şey bu ekibi ve misyonunu bir arada tutmaya hizmet etti” diye yazdı.

Sam Altman Açıklama
Sam Altman Açıklama

Şirket, yeniden düzenlenen OpenAI yönetim kurulunun nihai yönetim kurulu olmadığını vurguladı. Microsoft başkanı Sathya Nadella, “OpenAI yönetim kurulundaki değişikliklerden cesaret aldığını” söyledi.

“Bunun daha istikrarlı, bilgili ve etkili yönetime giden yolda ilk önemli adım olduğuna inanıyoruz” diye yazdı.

 

Binance’de Son Durum ve Eski Binance CEO’su Changpeng Zhao Hakkındaki Haberleri Okumak İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir