Anime - Manga

Jujutsu Kaisen Yaratıcısı Manganın 2024’te Biteceğini Açıkladı

“Son Jump Festa etkinliğinde, Jujutsu Kaisen’in yaratıcısı Gege Akutami, serinin muhtemelen 2024 yılı içerisinde sona yaklaşacağını açıkladı.”

Jump Festa etkinliğinde Jujutsu Kaisen’in yaratıcısı Gege Akutami, mangasının zirveye ulaştığını ve Sukuna’nın tam uyanışı ile binbaşının ölümünün ardından, serinin 2024 yılında sona ermesinin büyük ihtimal olduğunu duyurdu.

Shonen Jump News (@WSJ_manga) gibi çeşitli haber hesaplarının X platformunda paylaştığı mesaja göre, Jujutsu Kaisen’in 2024’te sona erme olasılığı yüksek olduğundan, bu yılki Jump Festa etkinliğinin serinin son katılımı olabileceği belirtildi.

Jujutsu Kaisen 100 Milyon Satış Bekliyor

Jujutsu Kaisen panelinde, Sukuna, Megumi Fushiguro ve Gojo Satoru karakterlerinin seslendirme sanatçıları sunuculuk yaptı, bunun yanı sıra 25. Cildin etkileyici yeni kapağını da gözler önüne serdiler. Panelde ayrıca, manganın 90 milyon kopya satarak tüm zamanların en çok satan mangalarından biri olduğu ve yakında 100 milyon satışı geçmesinin beklendiği açıklandı. İlgi çekici bir diğer nokta ise, Gojo ve Sukuna’nın çarpıcı çatışmasını seslendiren sanatçıların, mangadan seçilmiş replikler okuduğu ve yaklaşmakta olan bölümlerin tanıtım videosunun (@DbsContents‘te X’te paylaşıldı) izleyicilere sunulmasıydı. Her ne kadar birçok heyecan verici haber paylaşılsa da, yazarın serinin çok yakında sonlanacağına dair mesajı hayranlar arasında bir hüzün yarattı.

Jujutsu Kaisen’in şimdiye kadar izlediği yol düşünüldüğünde, 2024’te sona ermesi makul görünüyor. Serinin ana karakterleri ile nihai kötü adamların karşı karşıya gelmesi, pek çok shonen serisinde finali işaret eder. Black Clover’daki gibi yeni bir antagonist tanıtılarak hikaye uzatılsa da, Sukuna’nın serinin başlangıcından bu yana asıl düşman olarak işlenmesi, Jujutsu Kaisen için böyle bir adımın uygun olmayacağını gösteriyor.

Önceki örneklerde olduğu gibi, birçok manga yazarı serilerini belirli bir noktada sonlandırmayı planlasa da, Kohei Horikoshi’nin My Hero Academia ve Eiichiro Oda’nın One Piece gibi serilerin beklenenden daha uzun sürdüğü görülmüştür. Jujutsu Kaisen’in hayran kitlesi, serinin mümkün olduğunca uzun sürmesini arzulasa da, serinin mirasını belirleyecek olan kaliteli bir finalin önemi de göz ardı edilemez.

Daha Fazla Haber İçin Tıklayın

Jujutsu Kaisen | Altı Göz ve Sınırsızlığın Gelecekteki Kullanıcısı Kim Olacak?

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir