Anime - Manga

Naruto Boruto: Kawaki Kötü Adam Olarak İşe Yarıyor mu?

Naruto Boruto Two Blue Vortex, Boruto Uzumaki ve yeni neslin hikayesine kendi zaman atlamasını verdi. Üç yıl gelecekte geçen oyunda, Yedinci Hokage’nin oğlu, Konoha’nın onu araması ve tespit edilmekten kaçınmak için arka planda çalışması gerektiğinden senaryoyu tersine çevirdi. Code ve Kara Organizasyon Ninja Dünyası için en büyük tehditlerden bazıları olsa da, Kawaki de Boruto’nun yok edilmesini hedefliyor, ancak yeni statüsü shonen serisi için işe yarayacak mı?

Kawaki her zaman serseri mayın gibi bir şey olmuştur, Uzumaki ailesi tarafından kabul edilmiş ve hayatında ilk kez bir yuva verilmiştir. Özellikle Otsutsuki’lere karşı duyduğu nefret, kendisini uzaylı ninjalar için bir “taşıyıcı” haline getirirken maruz kaldığı işkenceden kaynaklanmaktadır. Jigen’i ortadan kaldırmayı amaçlayan Kara’nın eski lideri Kawaki, Boruto, Naruto ve Sasuke sayesinde alaşağı edildi, ancak Otsutsuki tehdidi devam ediyor. Dünyadaki tüm uzaylı ninjaları ortadan kaldırma sözü veren Kawaki, kısmen vücudunu Momoshiki olarak bilinen Otsutsuki üyesiyle paylaşması sayesinde Boruto Uzumaki’yi listesinin başına yerleştirmiştir.

(Photo: Viz Media)

 

Kawaki Kötü Adam Olarak İşe Yarıyor mu?

 

Günün sonunda, en iyi kötü adamlardan bazıları, yollarının doğru bir yol olduğuna gerçekten inananlardır. Kawaki’nin durumu da böyledir, çünkü Otsutsuki’yi dünya genelinden ortadan kaldırmak için gerçekten her şeyi yapmaya hazırdır. Boruto’yu birden fazla kez öldürmeye çalışmasının yanı sıra, Gemi Naruto Uzumaki ve Hinata’yı yıllardır kaldıkları alternatif bir evrene yerleştirmiştir. “Kış uykusu” sırasında yaşlanmadıkları veya bilinçleri yerinde olmadığı için serbest bırakıldıklarında ikiliye bir şey olmayacak olsa da, bu durum Kawaki’nin görevinin engellenmediğinden emin olmak için ne kadar çaba sarf ettiğini göstermektedir.

Kawaki’nin görev tanımı Two Blue Vortex’in yeni statükosunun yaratılmasına yardımcı oldu ve hikaye bu sayede daha da ilginç hale geldi. Eida, birkaçı hariç Konoha’daki tüm ninjaların Boruto’nun peşine düşmesini sağladığına göre, Kawaki’nin dünyanın tepesinde oturması ve “kötü adam” olarak mesleğinin anlaşılabilir olması, anime hayranlarının yaptıklarına rağmen onunla ilişki kurmasına yardımcı oluyor. Otsutsuki, bir süredir Hidden Leaf Köyü’nü rahatsız eden bir tehdit ve Kawaki’nin görevi, ne pahasına olursa olsun üstlenilmesi gereken bir görev.

İlgili:

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir