Call of Duty

Call of Duty: Mobile geliyor

Activision

Dünya genelinde milyonlar tarafından oynanan oyun Call of Duty: Mobile ismiyle mobil platforma geliyor.

Activision’ın Twitter üstünden yaptığı açıklamaya göre FPS türünde dünyanın en çok sevilen oyunlarından biri olan Call of Duty mobil platforma geliyor. PUBG’nin yakaladığı başarıyla mobilde yeni adımlar atmaya karar veren şirket Call of Duty: Mobile adıyla piyasaya çıkacak oyundan ilk görüntüleri de paylaştı. Battle Royale oyunların başarısını önemseyen Activision Call of Duty’nin son oyunu olan Black Ops 4’e bu modu eklemişti. Oyuncular tarafından bir hayli beğenilen bu mod oyunun satış rakamlarını da bir hayli arttırdı.

Oyun hakkında elimizde bulunan bilgiler bir hayli kısıtlı. COD oyuncularının çok sevdiği Nuketown ve Crash haritaları da oyunda olacak. Bunun yanında oyun herhangi bir serinin devamı gibi olmayacak. Bugüne kadar çıkmış bütün Call of Duty oyunlarından esinlenip hepsinden bir şeyler almak isteyen şirket görünüşe göre büyük bir oyuncu kitlesini hedefliyor.

Oyunu oynayabilmek için buradan ön kayıt yaptırmamız gerekiyor. Şu an için sadece Android kullanıcıları ön kayıt yaptırabiliyor. IOS kullanıcıları için ise ön kayıtların daha ileri bir tarihte yapılması bekleniyor. Yapılan açıklamaya göre aynı PUBG gibi Call of Duty: Mobile da ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunulacak. Uygulama ücretsiz olacağı için oyun içi satın alımları bol bol göreceğiz gibi gözüküyor. Oyunun çıkış tarihi ise henüz belli değil. Üstteki linkten ön kayıt sayfasında oyunun oynanışıyla alakalı görüntülere de göz atabilirsiniz.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.