Bir Döneme Damgasını Vuran İsimler: Maikelele Counter-Strike: Global Offensive

Bir Döneme Damgasını Vuran İsimler: Maikelele

Bir döneme damgasını vuran isimlerin kariyerlerine göz attığımız köşemizde bu hafta konuğumuz Mikail Maikelele Bill oluyor!

CS:GO öncesinde 2 yıl boyunca Counter Strike serisinin diğer oyunlarında da izlediğimiz Maikelele, CS:GO’da ilk olarak Team Refuse ile boy gösterdi. Bu dönemde “eksem” olarak bilinen oyuncu Dreamhack Summer 2013’te dikkat çekici bir performans gösterdi. Bu takımla yerel turnuva ve elemelerde oynadıktan sonra, ekibiyle birlikte ilk Major turnuvaya katılacağı LGB eSports’a katıldı. Dreamhack Winter 2013’te “Legends” kısmında katılan oyuncu, sonrasında takım arkadaşı Alexander “SKYTTEN” Carlsson ile birlikte bu takımdan ayrıldı.

Şubat 2014’teki ayrılığın ardından SK Gaming ve Team Property gibi ekiplerde kısa süreli oynayan oyuncu, bu dönemden sonra Maikelele ismini kullanmaya başladı. Kısa süreli ESG ve UnWanted maceralarının ardından nihayet Ninjas in Pyjamas’a katıldı. Bu ekiple beraber Dreamhack Winter 2014’te final maçına çıktı ancak finalde Team LDLC’ye kaybettiler.  MLG X Games Aspen Invitational’da ikincilik ve Assembly Winter 2015’te şampiyonluk yaşayan ekibin parçası olan Maikelele daha sonrasında NiP’den ayrıldı. NiP, onun yerine Marcus “Delpan” Larsson’u ve daha sonra Aleksi “allu” Jalli’yi deneme kararı aldı.

Sıradaki durak neresi?

Nihayet Maikelele NiP’den ayrıldı ve yeniden LGB eSports’a katıldı. Ancak bu katılma uzun sürmedi. Takım arkadaşı Håvard “rain” Nygaard ve dil “ScreaM” Benrlitom ile bir uluslararası kadro kurmayı hayal eden Maikelele kısa süre sonra bu hayalini gerçekleştirdi. Bu üçlünün yanına Hiko ve Skadoodle’ın katılacağı iddia edilse de takımın beşlisi SKYTTEN ve fox ile tamamlandı. Team Kinguin çatısı altında toplanan ekipte, kısa süre sonra SKYTTEN’in yerini dennis aldı.

Birlikte başarılı işlere imza atan bu beşli, ESL One: Cologne 2015’te çeyrek finale kadar yoluna devam etti. Takımın kadrosu G2 Esports tarafından satın alınana kadar Gaming Paradise 2015 turnuvasında şampiyonluk yaşamayı başardı. Dreamhack Open: Cluj Napoca 2015’te de G2 Esports formasıyla yarı finale kadar mücadele eden ekipte her aldığını bir kez daha hatırlatalım.

G2 ekibinin başarısı dennis’in fnatic tarafından alınmasına kadar sürdü. 2016’nın ocak ayında da Maikelele takımdan ayrılarak FaZe Clan’a katıldı. FaZe ile birlikte hezimet üstüne hezimet yaşayan Maikelele bu takımdan istifa etmeyi düşündü ancak bir süreliğine bunun yerine yedekte kalmayı tercih etti.

İnaktif kaldığı bu dönemden sonra stand-in olarak Ninjas’a geri çağırıldı. Jacob “pyth” Mourujärvi’nin yaşadığı sakatlık sonrasında NiP’ye katılan oyuncu bu ekiple birlikte güzel işler yaptı. Eski ekibi G2’yu geçerek StarLadder i-League StarSeries Season 2’yi kazandı. Bunun yanında ESL Pro League Season 4 – Finals’ta SK’ye kaybederek yarı finalde kaldı.

FaZe tarafından serbest bırakıldıktan sonra bir süre qwerty çatısı altında yarıştı. Ancak bu takım da kısa süre sonra dağıldı. Kısa süre sonra eski takım arkadaşı fox ve Joakim “jkaem” Myrbostad ile birlikte uluslararası bir kadro kuran Dignitas için oynamaya başladı. Ancak bu macera da yalnızca iki ay sürdü. Tamamıyla İsveçli oyunculardan oluşan Red Reserve ekibine ise Haziran 2017 tarihinde katıldı.

Red Reserve macerası Maikelele için başarılı olarak kabul edilir. GeForce Cup 2017’de ikinci olarak temsilcimiz Space Soldiers’a kaybettiler ve daha da önemlisi DreamHack Open Valencia 2017’de ikinci sırada yer almasına yardımcı olduğu için bu dönem Maikelele için fena geçmedi diyebiliriz. Dreamhack Open Valencia 2017 finalinde eski takımı NiP’ye kaybettikten sonra takımın başarılı formu da son buldu.  Takım içi sorunlar sebebiyle Ağustos 2018’de RR kadrosu serbest bırakıldı.

Yeniden doğuş

Ardından geçen dönemde Envoy, Chaos, NoChance, Smash ve son olarak da GODSENT için oynayan Maikelele ilerleyen yaşına rağmen hala formunu koruyor. WePlay! Forge of Masters Season 2’de şampiyon olan ve ICE Challenge 2020 finalinde Na’Vi’ye kaybeden ekip şu an ESL Pro League Season 11’de güzel bir oyun izletmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir