Counter-Strike: Global Offensive

Bir Döneme Damgasını Vuran İsimler: ScreaM

Bir döneme damgasını vuran isimleri anlattığımız serimizin üçüncü bölümünde konuğumuz, “one tap” vuruşlarıyla herkesin idolü haline gelmiş olan ScreaM oluyor.

Fas asıllı bir Belçikalı olan ScreaM’in gerçek adı Adil Benrlitom. 2 Temmuz 1994 tarihinde doğan oyuncu, profesyonel kariyerine Counter Strike Source ile başlıyor. Kafadan vuruş yüzdesi ve isabet oranının yüksekliği ile dikkat çeken oyuncu, Source kariyeri boyunca bir çok takımın formasını giymiştir.

İlk şampiyonluğunu da Source ile tadan ScreaM 3DMAX ile MaxLAN 2011’i kazandı. Kısa bir sürenin ardından da Counter Strike Global Offensive sahnesine adımını Epsilon Gaming ile attı. Epsilon macerası yalnızca iki hafta sürdü. Ardından VeryGames ile istikrarı yakalayana kadar, Millenium, JAS ve Imaginary Gaming formalarını kısa sürelerle giydi. Ancak asıl tanınırlığını VeryGaming’deki performanı ile elde etti.

Bu takımla beraber Mad Catz Invitational: Birmingham, ESL Major Series One – Summer 2013, Mad Catz Invitational: Cologne, StarLadder StarSeries VII turnuvalarını kazandı ve takımın yıldızı haline geldi. Artık ScreaM ismi CS:GO camiası tarafından bilinir hale gelmişti. Zaten 2013 yılında dünya sıralamasında aldığı 7.lik de performansının bir karşılığı oldu.

Başarılı ama efsane mi?

VeryGames kadrosunun dağılmasıyla beraber ScreaM için de kariyerinde büyük bir sıçramaya neden olacak Titan dönemi başladı. Takım arkadaşları Ex6TenZ, NBK, SmithZz, shox  ile birlikte Titan’a katılan ScreaM bu takımla da DreamHack Invitational I’i  kazanarak yıldızını parlatmaya devam etti. Ancak başarı, onun kulüpte kalması için yeterli olmadı ve yeniden Epsilon’a transfer oldu. Zaten Titan için de tamamen bir Fransız takımı kuracağı söylentileri oyuncuları fazlasıyla rahatsız ediyordu.

İkinci Epsilon dönemi de yalnızca altı ay sürdü. Bunun ardından kadrosunda yeni bir oluşuma giden Kinguin’e transfer olan ScreaM bu takımla da Gaming Paradise 2015 turnuvasını kazandı. Başarı yine yeterli gelmemiş olacak ki bu kulüpten de ayrıldı ve Gamers2’ye transfer oldu. Buradaki iki haftalık maceranın ardından eski takımı Titan’a dönüş yaptı.

Titan döneminde takıma adapte olmuş gibi görünse de bu kez takımın dağılması onun başka maceralara yelken açmasına neden oldu. 2016’nın Şubat ayında G2’ya katıldı. Burada geçirdiği bir yıllık sürede ESL Pro League Season 3 – Finallerinde 2.liği kazandılar ve ardındanEsports Championship Series Season 1 – Finallerinde de zirveye oturdular. 2016’da katıldıkları diğer turnuvalarda da ikincilikler devam etti. Takımın yıldızı ScreaM de yılın en iyi 9. Oyuncusu olarak formundan hiçbir şey kaybetmediğini kanıtladı.

2017 yılının Şubay ayında G2’dan ayrılarak Team Envy’e katıldı. Burada neredeyse bir buçuk yıl geçirdi ve onu istikrarsızlıkla suçlayanlara da bir nevi cevap vermiş oldu. Envy ile DreamHack Open Atlanta 2017’yi kazandılar ve biliyorsunuz ki ScreaM başarı sonrasında genellikle takım değiştirme yolunu seçiyor.

Haziran 2018’de bu takımdan da ayrıldı. 4 aylık bir periyodun ardından stand-in olarak fnatic formasını giydi. İki aylık fnatic macerasından sonra yeni kurulan NoChance ekibine katıldı. Burada da kalıcı olamadı. Uruguay3 ve GamerLegion deneyimleri onun için yeterli gelmeyince Ekim 2019’dan beri inaktif olarak kariyerine devam ediyor.

ScreaM belki de aim yeteneği en üst seviyede olarak gösterilen oyunculardan biri oldu. Ak47 ile frag makinesine dönüştüğü de herkesin malumu. Ancak oyun topluluğu tarafından sürekli takım değiştirmekle suçlandığı için yeteneği kenarda tutulursa pek sevilen bir oyuncu olmadı. Ancak unutmamak gerekir ki hala 25 yaşında olan bu oyuncu için her şey mümkün. Dileriz daha fazla şampiyonluk yaşayacağı kalıcı bir kulüp bulur ve kariyerine devam eder.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir