Copenhagen Games 2020, corona virüs nedeniyle iptal edildi Counter-Strike: Global Offensive

Copenhagen Games 2020, corona virüs nedeniyle iptal edildi

Copenhagen Games organizatörleri, her yıl Danimarka’nın Copenhagen kentinde düzenlenen turnuvanın bu yıl coronavirüs salgınının neden olduğu kısıtlamalar nedeniyle düzenlenemeyeceğini açıkladı.

Her yıl yüzlerce oyuncuya ev sahipliği yapan Copenhagen Games turnuvası, Danimarka’nın COVID 19 salgını nedeniyle 14 Mart’ta sınırlarını kapatması nedeniyle bu yıl düzenlenemeyecek. Bugüne kadar turnuvanın geleceği belirsizdi. Organizatörler, bilet sahiplerine ödeme yapmak için hükümetten çıkacak kararı bekliyorlardı.

Etkinliğin planlanan tarihi olan 8 Nisan’dan kısa bir süre önce, organizasyonun iptali resmi olarak açıklandı. 2010 yılından beri her yıl kesintisiz olarak devam eden organizasyonun bu yıl yapılamayacağı duyuruldu. Organizatörler ayrıca, katılımcıların nasıl geri ödeme alacağı hakkında da web sitesinde bir metin yayımladı.

Resmi iptal kararı, Danimarka hükümetinin COVID 19 salgını nedeniyle on kişiden fazla etkinliklerin yasaklanması kararını da izliyor. İlk yasak kararı 30 Mart’a kadar planlanmasına rağmen, son değişikliklerle birlikte yasak 13 Nisan’a kadar uzatıldı. Bu karar sonrasında turnuva organizatörlerine iptalden başka bir seçenek kalmadı.

Copenhagen Games CEO’su Zahid Butt, organizasyonun web sitesinden yaptığı açıklamada şöyle konuştu. “2010 yılından beri düzenlediğimiz Copenhagen Games oyunları bu yıl yapılamayacak. Ortaklar, oyuncular ve etkinliğe hazırlanan herkesin iyiliği için böyle bir karar alındı. Etkinliğin bir parçası olma konusundaki tüm desteğiniz için minnettarım. Siz olmasaydınız bu turnuva  olmazdı. Bu kararı da sizler için almış bulunuyoruz. COVID 19 salgını ile mücadele için atılması gerekli bir adımdı. Sağlık daima önce gelir.”

Konu ile alakalı tweetlere göz atmak için : TIK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir