Dreamhack Masters Jönköping salgın nedeniyle ertelendi Counter-Strike: Global Offensive

Dreamhack Masters Jönköping salgın nedeniyle ertelendi

Dreamhack Masters Jönköping de COVID 19 salgını nedeniyle ertelenen etkinlikler arasına katıldı.

Dreamhack tarafından yapılan açıklamada, dünya çapında etkileri gün geçtikçe artan COVID 19 salgını nedeniyle, yapılması planlanan Summer Festival etkinliğinin yeniden planlandığını ve bu çerçevede Dremhack Masters Jönköping turnuvasının da ertelendiği ilan edildi.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada, salgın nedeniyle tüm toplu etkinliklerin askıya alındığı bir kez daha belirtildi. Organizasyon bu karar doğrultusunda yapılaması planlanan Dreamhack Masters etkinliklerinin de yeniden planlandığını duyurdu.

Bir DreamHack temsilcisi HLTV.org’a şu an için ilk Master 2020 etkinliğinin 9-14 Haziran tarihlerini koruduğunu açıkladı. Etkinliğin başlangıçta DreamHack Yaz Festivali’nin bir parçası olması bekleniyordu, 22-24 Mayıs – 14-16 Ağustos tarihleri arasında yeniden planlanan DreamHack Dallas’tan bir hafta önce 6-9 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

DreamHack, Counter-Strike Profesyonel Oyuncular Derneği (CSPPA) ve diğer taraflarla sürekli diyalog halinde olduklarını belirtti. Alınacak kararda CS: GO topluluğu, oyuncular, personel ve diğer turnuva organizatörleri gibi paydaşların müzakerede bulunması amaçlanıyor.

BIG ve Gen.G, Leipzig ve Anaheim’daki DreamHack Open etkinliklerindeki zaferlerinin ardından Jönköping’deki 250.000 dolarlık etkinlik için onaylanan ilk iki takımdı. Ancak yeni takvimdeki belirsizlikler nedeniyle bu ekiplerin turnuva takvimlerindeki olası bir çakışmanın da göz önünde bulundurulması gerekecek.

Dreamhack tarafından yapılan açıklamasının bir kısmında şu ibareler yer aldı: “Küresel Covid-19 / Coronavirus salgını ile ilgili son gelişmeler ışığında DreamHack Summer (başlangıçta 12-14 Haziran 2020 için planlanan) yeniden planlandı. DreamHack Summer şimdi 6-9 Ağustos tarihleri arasında İsveç’in Jönköping kentindeki Elmia’da gerçekleşecek.” Açıklamanın tamamı için organizasyonun resmi sayfasını okuyabilirsiniz : Dreamhack

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir