Counter-Strike: Global Offensive

ESL Avustralya, felakete kayıtsız kalmadı

Avustralya’da devam eden orman yangınları insanlara ve doğal hayata büyük zararlar verdi. ESL Avustralya bu yangın söndürme faaliyetlerine destek vermek amacıyla bir kampanya başlattı.

Kupanın galibi Team Liquid üyeleri tarafından imzalanan kamera plakası, ESL Avustralya tarafından açık artırmaya çıkarılıyor. Açık artırmadan elde edilen gelir, New South Wales Kırsal İtfaiye Servisi’ne bağışlanacak.

Açık artırma eBay üzerinden gerçekleştirilecek. 21 Ocak 2020’de Türkiye saatiyle 10.30’da sona erecek. Bu süreye kadar yapılan en yüksek teklifi verene, cam plakaya monte edilecek olan bu kamera plakası gönderilecek. En yüksek teklifi veren kişi, Team Liquid üyeleri tarafından imzalanmış bu plakanın yanında bir de Team Liquid 2019 forması kazanmış olacak. Plakada Stewie2k, EliGe, Twistzz, nitr0, NAF ve adreN imzaları bulunuyor.

Haziran ayından beri sürmekte olan orman yangınları, Büyük Sydney bölgesinde ilan edilen felaket durumundan sonra ülkeyi ilgilendiren bir problem haline geldi. Kasım ayında New South Wales bölgesinde hükümet tarafından olağanüstü hal ilan edilmişti. Raporlara göre tahmini olarak 10.7 milyon hektar arazi yok oldu, en az 28 kişi hayatını kaybetti. Bunun yanında tüm dünyayı şok eden şekilde 1.25 milyar hayvan hayatını bu felakette kaybetti.

ESL Avustralya yangından en fazla etkilenen bölge olan New South Wales bölgesinde gönüllü olarak bulunan bir itfaiye teşkilatını ve New South Wales bölgesinin yasal teşkilatı olan Kırsal İtfaiye Teşkilatı’nı kapsayacak şekilde yardımları genişleterek bölgeye katkı sağlamayı amaçlıyor. Umarız ki açık artırma sonucunda güzel bir rakama ulaşılır ve bölgenin acılarının dindirilmesine daha fazla katkı sağlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir