Eternal Fire Counter-Strike: Global Offensive

Eternal Fire ESL Pro League Play-offlarında

Temsilcimiz Eternal Fire‘ın ESL Pro League yolculuğu bir peri masalı gibi devam ediyor. En zor grupta mücadele eden Eternal Fire, zorlukları bir bir aştı ve play-offlarda mücadele etme hakkı kazandı. İlk defa bir Türk takımı ESL Pro League Play-offlarında mücadele edecek. Temsilcimiz son şans aşamasında Dünya 13 numarası Liquid‘i 2-0 ile geçti.

Eternal Fire’ın Rakibi Kim ?

Eternal Fire son şans aşamasından yükseldiği için turnuva ağacında ilk maçında grubunu 3. bitiren Astralis ile eşleşti. Son dönemin formda takımı Astralis A Grubuna Ninjas İn Pyjamas mağlubiyeti ile başladı. Kaybedenler aşamasında sırasıyla ORKS, GamerLegion ve Furia‘yı 2-0’la geçti ve adını play-offlara yazdırdı.

Eternal Fire

Eternal Fire – Liquid

EF Vertigo tercihinde bulunurken Liquid Mirage tercihinde bulundu. Karar haritası ise Anubis oldu.

1.Harita – Vertigo

EF tercihi olan haritada 3-0 geride başladı. Temsilcimiz 1 round kazansa da rakibinin 3 round serisine karşılık veremedi. Moladan sonra hızlı dönüş yapan EF 5 roundluk seri ile haritayı 6-6 eşitliği getirdi. Liquid 2 round alarak 8-6 öne geçse de ilk yarının son roundu temsilcimize gitti ve ilk yarıya 8-7 Liquid üstünlüğü ile girildi. İkinci yarıya yine 3 roundluk Liquid serisi ile başladı ve skor 11-7’ye geldi. Bu noktadan sonra Wicadia önderliğinde temsilcimiz geri dönüş ateşini yaktı. 8 roundluk seri ile skoru 15-11’e getiren EF rakibine 1 round verse de maçı 16-12 ile bitirdi ve seride 1-0 öne geçti. Temsilcimizde Wicadia aldığı 30 skor ile haritanın yıldızı oldu.

XANTARES‘in adeta bir sanat eseri gibi olan yetenek kullanımını bırakmazsak olmazdı…

2.Harita – Mirage

Temsilcimiz serinin ikinci haritasında tabanca roundu alarak 2-0 önde başladı. Karşılıklı gelen giden roundlar sonrası skor 4-4’e gelse de bundan sonra kopacak fırtınadan kimsenin haberi yoktu. İlk yarının kalan 7 roundunu kazanan Eternal Fire ilk yarıyı 11-4 önde kapattı. İkinci yarıda tabanca roundunu kazanan Liquid 2 roundluk seri ile skoru 11-6’ya getirdi. Calyx play-offları okadar istiyordu ki kalan kazanılması gereken 5 roundu takımına hemen getirdi ve 16-6 ile kapattırdı. Seriyi 2-0 ile geçen Eternal Fire adını play-offlara yazdırıd. EF‘de Calyx aldığı 24 skor ile haritanın yıldızı oldu.

Büyü Bozuldu. Tabanca roundu aldık. 

Counter-Strike 2 Çok Çok Yakında Yayınlanabilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir