Counter-Strike: Global Offensive

IEM Katowice adım adım finale gidiyor

IEM Katowice 2020 tüm hızıyla devam ediyor. İkili eleme turlarının bitmesiyle beraber heyecan daha fazla arttı. Şampiyonluk için yarışacak son altı takım ve eşleşmeler belli oldu.

Heyecanın zirvede yaşandığı dört günlük grup aşamasının ardından play-off aşamasına nihayet ulaşıldı. Yerel yetkililerin koronavirüs salgını nedeniyle turnuvanın seyircisiz devam edeceği haberinden sonra seyircisiz maçlar biraz bizi üzse de play-off heyecanı sürüyor. Spodek Arena, IEM Katowice play-off’ları için hazır!

Dünkü gelişmeler için: IEM Katowice seyircisiz devam edecek

Tek turlu eleme yöntemiyle oynanacak maçlar, fnatic-100 Thieves maçı ile başlayacak. İkili birbiriyle en son ESL Pro League Season 10 finallerinde karşılaşmıştı. Fnatic’in bu maçtan 2-0 galip geldiğini de tekrar hatırlatalım. Bu maçın galibi ise, 2020’de henüz yenilmemiş olan formda G2 ile karşılaşacak.

Serinin diğer tarafındaysa, Na’Vi ve Liquid arasında oynanacak heyecan verici karşılaşma bizleri bekliyor. Na’Vi, ESL One New York 2016’dan beri Liquid’e karşı kazanamıyor. Bu nedenle daha bilenmiş olarak bu maça çıkacaklarını düşünmek şaşırtıcı olmaz. Bu maçın kazanan takımı, turnuvada tek harita bile kaybetmemiş olan listenin 1 numarası Astralis karşısına çıkacak.

Bugün oynanacak karşılaşmalar, Fnatic vc 100 Thieves ve Liquid vs Na’Vi olacak. Bu maçların kazananları yarın yarı finalde Astralis ve G2 ile yüzleşecek. Final karşılaşması ise 1 Mart Pazar günü bizleri bekliyor.

Turnuvaya veda eden takımlardan mousesports ve Faze 7000 dolarlık ödül aldı. MAD Lions, Vitality ve Evil Geniuses 4000 dolarda kalırken, son sıraları paylaşan Cloud9, Renegades, TYLOO ve Virtus.Pro yalnızca 2500 dolar ile teselli bulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir